Polecamy, Sport

Ekstremalne ściganie w Głuszycy

Extreme MTB Challenge po raz pierwszy pojawił się w tym mieście. Wyścig śmiało można uznać za jeden z najtrudniejszych ultramaratonów MTB w Polsce. Zawodnicy zmierzyli się z trasą liczącą 104 km i 4000 m przewyższeń.

Zwyciężył Łukasz Klimaszewski z Wrocławia (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), który ukończył wyścig z czasem 05:54:24. Drugi był Mikołaj Jurkowlaniec z Wrocławia z czasem 06:09:12 (IM Motion Specialized Skoda Gall – ICM), a trzeci głuszyczanin, jeden z pomysłodawców wyścigu, Krzysztof Paluszek z czasem 06:09:52 (Sklep rowerowy Bike Finger Wałbrzych). W kategorii rowerów elektrycznych najszybszy był wałbrzyszanin Piotr Starczukowski (Wałbrzych MTB Team Wrocław), który osiągnął czas 05:51:29. Dekoracji najlepszych zawodników dokonali burmistrz Głuszyc Roman Głód oraz Grzegorz Walczak, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy.

-Sztywne podjazdy oraz techniczne zjazdy nie pozwalały nawet na chwile odpoczynku. Jednak bardzo dobrze zorganizowane bufety pozwalały na dostarczenie organizmowi tego, czego było potrzeba – mówili zawodnicy po ukończeniu bardzo wymagającej trasy z wieloma stromymi podjazdami m.in. pod Rogowiec, czeski Szpiczak, Jedlińską Kopę, Jaworek, Kościelec i Turzynę. Nie zabrakło także singli na Rybnickim Grzbiecie i widoków na urokliwe górskie panoramy.

Kolarze docenili bardzo dobrą organizację wydarzenia, świetnie zaopatrzone bufety na trasie i pyszny domowy obiad na zakończenie wyścigu. -Brawo i gratulacje dla organizatorów za przygotowanie tak ciekawej i urozmaiconej technicznie i widokowo stukilometrowej pętli dookoła Głuszycy! Polecam wystartować w przyszłym sezonie w Extreme MTB Challenge w Głuszycy – mówiło wielu uczestników tego morderczego wyścigu.

Fot. użyczone/materiały organizatorów

12 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica