Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Elżbieta na finiszu, Jadwiga startuje

Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjać, jedna z największych inwestycji drogowych w Świebodzicach – budowa ulicy Królowej Elżbiety wraz z całą infrastrukturą– zostanie zakończona w przyszłym tygodniu. Wykonawca kilka dni temu położył ostatnią warstwę asfaltu na jezdni, obecnie trwa układanie kostki brukowej na chodnikach i zatoczkach parkingowych. Zmotoryzowani mieszkańcy tej części osiedla mogą już w pełni korzystać z drogi. Są jeszcze tylko utrudnienia dla pieszych.

Zadanie było realizowane w dwóch etapach, ale największy zakres prac obejmował etap II, który rozpoczął się w ubiegłym roku. W ramach prac wybudowana została pełna infrastruktura podziemna (kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieć wodociągowa, drenaż). Wykonane zostało nowe oświetlenie uliczne, nowa jezdnia o szerokości 6,6 m oraz chodnik obustronny o szerokości 2 m i zatoczki parkingowe. Drogę wykonano w najnowocześniejszej technologii – podobnej to tej przy ul. Chmielnej. Całość prac, została sfinansowana w 100 proc. z budżetu gminy. Koszt inwestycji to ok. 4,5 mln zł.

– To ważna inwestycja drogowa, komunikująca nową i dynamicznie rozbudowującą się część Osiedla Piastowskiego. Funkcjonuje tu przedszkole, przychodnia, osiedle domów, powstają kolejne budynki wielorodzinne. Prace przebiegły sprawnie i wierzę, że nowa droga będzie z korzyścią służyć mieszkańcom – mówi Bogdan Kożuchowicz burmistrz Świebodzic.

To jednak nie koniec prac w tym rejonie osiedla. Właśnie wystartowała budowa kolejnej ulicy, będącej niejako przedłużeniem Królowej Elżbiety. Chodzi o ulicę Królowej Jadwigi, przy której powstaje osiedle 18 wielorodzinnych domów. To zadanie realizuje spółka Green Park Development KTC, która została wybrana w postępowaniu przetargowym. Obecnie wykonywane są roboty instalacyjne: budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci wodociągowej. Do tego będzie oświetlenie uliczne, chodnik i jezdnia. Termin realizacji – do koniec listopada 2018 roku.

Fot. użyczone (UM Świebodzice)

13 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica