Aktualności, Polecamy

Europejskie kartki stworzone

Za nami podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie „Kartka do Europejczyka”, którego organizatorem był poseł Tomasz Siemoniak.

Głównym celem konkursu było propagowanie tematyki związanej z Unią Europejską oraz rozwijanie postaw demokratycznych i proeuropejskich. Zadanie polegało na przedstawieniu największej korzyści dla regionu z wejścia Polski do Unii Europejskiej na przestrzeni 15 lat, w formie kartki pocztowej zaadresowanej do kolegi/przyjaciela z innego kraju członkowskiego UE.
Napłynęło łącznie 97 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów: wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego. Laureaci pierwszych trzech miejsc oprócz nagród rzeczowych otrzymali od posła Tomasza Siemoniaka zaproszenie na bezpłatny wyjazd na jednodniową wycieczkę do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu RP. W kat. szkoły podstawowe wygrał Kacper Jarocki (PSP 15 w Wałbrzychu), drugi był Bartłomiej Tomczak ze SP w Marcinowicach, a trzecie miejsce ex aequo przypadło Gai Nowosielskiej (PSP 28 w Wałbrzychu) oraz Julii Przybyszewskiej (SP 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Westerplatte w Dzierżoniowie). W kategorii szkół gimnazjalnych pierwszego i drugiego miejsca nie przyznano, a na trzeciej pozycji uplasowała się Nicola Brużewicz z Zespołu Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wałbrzychu. Natomiast w kategorii szkoły ponadgimnazjalne zwyciężył Kacper Bieńka z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich, drugą pozycję zajęła Wiktoria Suchańska z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich, a trzecia była Julia Gruszka z tej samej szkoły, co poprzednicy.
SCB
Fot. użyczone/materiały organizatorów

9 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica