Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Festiwal jak z filmowego snu

Trwa wielkie odliczanie do XXXI Festiwalu Kwiatów i Sztuki – czterodniowej imprezy (30.04 -03.05) dla całych rodzin, która nie ma sobie równych wśród majowych wydarzeń w Polsce. W tym roku aranżacje kwiatowe nawiązywać będą do największych filmowych hitów, a wśród prezentowanych roślin obok antycznych drzewek Bonsai, ulubionych storczyków i róż, na trzecim piętrze „wyrośnie” najprawdziwszy las!

– Tegoroczny festiwal i jego aranżacje utrzymane będą w tematyce filmowej. Zapraszamy naszych gości do odnajdywania tematów przewodnich z ulubionych filmów m.in. „Alicji w krainie czarów”, „Opowieści z Narni” czy „Przyczajony tygrys, ukryty smok” – zachęca prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.
Każdego dnia festiwalowego przewidziano szereg atrakcji dla całych rodzin, ale także turystów indywidualnych, m.in. warsztaty florystyczne dla najmłodszych, występy artystyczne dla rodziców z dziećmi, obóz rycerski na dziedzińcu honorowym czy warsztaty jak zrobić własny komiks.
Dla miłośników historii zaplanowano 15 prelekcji i wykładów o tematyce historycznej związanej m.in. z II wojna światową, Hochbergami i księżną Daisy, życiem codziennym zamkowej służby, książańskimi zjawami i upiorami, a także filmami kręconymi w zamku.
Książ zostanie udekorowany jak nigdy wcześniej. Aranżacje florystyczne znajdą się aż na trzech piętrach i na klatkach schodowych. Za udekorowanie zamku odpowiada partner Festiwalu czyli Stowarzyszenie Florystów Polskich.
W Sali Balowej zaprezentowana zostanie Narodowa Wystawa Bonsai, jedna z największych w kraju wzbogacona o wystawę zbroi japońskich i wystawę suiseki. W tym roku hitem będzie drzewko śniegowca, które przyjedzie do Wałbrzycha prosto z Japonii i będzie jedynym tego rodzaju drzewem prezentowanym obecnie w Europie.
W tym roku po raz pierwszy pojawi się także kreatywna strefa roślinna dla dzieci pod nazwą „Tajemniczy Ogród”, gdzie najmłodsi goście będą aranżować i sadzić rośliny, malować kwiaty, słuchać opowieści o zamku i parku.
– Nowością będą miniaturowe kolejki z Kolejkowa, sprzedaż roślin owadożernych. Nie zabraknie jak zawsze niezwykle popularnej wystawy storczyków i sprzedaży roślin ogrodowych. Szczegółowy program prezentujemy na stronach internetowych spółki www.ksiaz.walbrzych.pl – wyjaśnia rzecznik prasowy Książa, Mateusz Mykytyszyn.
Informacja dla turystów – jak dojechać?
Przypominamy, że Festiwal Kwiatów i Sztuki potrwa od 30 kwietnia do 3 maja w Zamku Książ. Dla turystów niezmotoryzowanych zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe, którymi bez problemu dojadą na teren festiwalu. Jak dojechać transportem publicznym?
Od strony Wałbrzycha. Przyjazd autobusem na Główny Przystanek Festiwalowy, który będzie znajdował się przy bramie w parku (ok. 500 m od strefy drewnianych domków na terenie festiwalu – 5 minut asfaltową drogą). Będzie można na niego dojechać następującymi liniami:
-specjalna linia „Festiwal Kwiatów 1” – trasa: Parking Auchan (ul. Wieniawskiego 19) – Palmiarnia, za rondem (ul. Wrocławska 158) – Główny Przystanek Festiwalowy. Czas przejazdu ok. 10 min. Autobusy będą kursować cyklicznie w godz. 09:00-18:30, co 30 minut.
-specjalna linia „Festiwal Kwiatów 2” – trasa: Dworzec Szczawienko (ul. Stacyjna) – Palmiarnia, za rondem (ul. Wrocławska 158) – Główny Przystanek Festiwalowy. Czas przejazdu ok. 10 min. Autobusy będą kursować według przyjazdu pociągów z Wrocławia (ok. 10 minut po przyjeździe pociągów).
-specjalna linia „Auchan – Zamek Książ” (ZDiKUM) – zostanie uruchomiona w dniach 01 – 03.05, trasa: Trasa: Parking Auchan (ul. Wieniawskiego 19) – Wieniawskiego – De Gaulle’a – Wrocławska – Główny Przystanek Festiwalowy. Autobusy będą kursować cyklicznie w godz. 09:00-18:30, co 30 minut.
-specjalna linia „PK” (ZDiKUM) – zostanie uruchomiona w dniach 01 – 03.05, skrócona trasa: Stara Kopalnia (ul. Wysockiego 29) – Chrobrego (Plac Grunwaldzki) – Armii krajowej (Stary Zdrój) – Broniewskiego (Piaskowa Góra) – Al. Podwale (Palisadowa) – Wrocławska (Wilcza) – Główny Przystanek Festiwalowy.
– od 1 do 3 maja uruchomione zostaną również dodatkowe autobusy linii nr 12 i nr 8.
Turystów zainteresowanych odwiedzeniem Palmiarni w dniach trwania festiwalu (palmiarnia nie jest objęta festiwalem) informujemy, że wszystkie autobusy dojeżdżające na „Główny Przystanek Festiwalowy” zatrzymują się wcześniej na przystanku Palmiarnia (za rondem, ul. Wrocławska 158).
Fot. użyczone (Zamek Książ)

29 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica