Aktualności, Polecamy

Filharmonia Sudecka będzie modernizowana

Projekt wstępny opiewa na 12,7 mln zł. W 85% inwestycja zostanie sfinansowana z funduszy unijnych, pozostałe 15% wyłoży jako wkład własny urząd marszałkowski we Wrocławiu. Gruntownej modernizacji zostanie poddana sala koncertowa oraz cały obiekt.

????????????????????????????????????

Obiekt, w którym gra Filharmonia Sudecka, jest specyficzny, bowiem mieści się w pierzei budynków. Nie był gruntownie remontowany od czasów przedwojennych. – Decyzja o dofinansowaniu to obraz dobrej współpracy między Wałbrzychem a województwem – mówił  podczas spotkania w Filharmonii Sudeckiej marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej dziękując marszałkowi i zarządowi województwa za przyznanie dotacji podkreślał determinację w staraniach o środki i konieczność modernizacji obiektu. Dyrektor Filharmonii Sudeckiej Elżbieta Łaganowska dziękowała marszałkowi i prezydentowi Wałbrzycha, podkreślając wsparcie miasta. Prace rozpoczną się w lutym, a zakończą z końcem 2017 roku. Gruntownej modernizacji poddana zostanie sala koncertowa i cały obiekt. Kierownikiem projektu jest Arkadiusz Simm. Orkiestra Filharmonii Sudeckiej będzie koncertować w tym czasie w innych miejscach.

Fot. Elżbieta Gargała

16 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica