Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Filmowcy w wałbrzyskim ZUS

„Akcja! Cięcie!” Takie okrzyki nieco zadziwiły klientów wałbrzyskiego oddziału ZUS, którzy w majowe popołudnie wybrali się do oddziału. Sala obsługi klientów, a właściwie jedno ze stanowisk emerytalno-rentowych, na kilkadziesiąt minut zamieniła się w plan filmowy. Wszystko za sprawą gimnazjalistów ze Szczawna-Zdroju, którzy przygotowują projekt edukacyjny o ubezpieczeniach społecznych.

filmowcy_zus

„Projekt z ZUS” został stworzony dla uczniów szkół gimnazjalnych i jest autorskim programem Zakładu. Gimnazjaliści muszą uczestniczyć w przynajmniej jednym projekcie edukacyjnym, a informacja o uczestnictwie zawarta jest na świadectwie. „Projekt z ZUS” może być prowadzony w każdym czasie (przez cały rok) we wszystkich szkołach, które się do niego zgłosiły. Najpierw uczniowie biorą udział w lekcji o ubezpieczeniach społecznych, a później w grupach przygotowują projekt. Mają do wyboru: plakat, film, komiks lub prezentację multimedialną. Na terenie wałbrzyskiego oddziału projektem zainteresowało się ponad 20 szkół, w tym Publiczne Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju.

– Uczniowie ze szczawieńskiego gimnazjum zwrócili się do naszego oddziału o możliwość nakręcenia jednej ze scen swojego filmu projektowego właśnie w ZUS. W jednej ze scen wdowiec, którego żona zmarła na zawał, udaje się do ZUS po informacje, czy należy mu się jakieś świadczenie – mówi Katarzyna Serdeczna koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji oddziału ZUS w Wałbrzychu. Dotychczasowa żywicielka rodziny pracowała bardzo ciężko, ale – niestety bez umowy i składek.- Jak zakończy się ta historia, dowiemy się już niebawem. Młodzi aktorzy, reżyserka i operator pracują w pocie czoła nad swoim filmowym debiutem – opowiada Katarzyna Serdeczna.

Filmy na temat ubezpieczeń społecznych oraz pozostałe projekty, które tworzą gimnazjaliści ze Szczawna-Zdroju, będzie można zobaczyć 2 czerwca w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Szaniawskiego. Tego dnia gimnazjum i wałbrzyski oddział ZUS zapraszają na uroczyste podsumowanie „Projektu z ZUS”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00. Przy okazji będzie także można skorzystać z porady ekspertów na temat emerytury, rent czy zasiłków i założyć swój indywidualny profil PUE, dzięki któremu można załatwiać sprawy w ZUS przez Internet.

Fot. użyczone (ZUS)

14 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica