Sport

Finał jest nasz

Pierwszy tegoroczny mecz o stawkę mają za sobą piłkarze Górnika. Wałbrzyszanie pokonali w Świdnicy miejscową Polonię-Stal 2:0 i awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Przeciwnikiem biało-niebieskich w walce o trofeum będzie zwycięzca meczu Orła Ząbkowice Śląskie z Lechią Dzierżoniów.

Gora_Gornik

Goście objęli prowadzenie w 12 min, gdy Mateusz Krawiec wdarł się prawa stroną w pole karne rywali i precyzyjnym strzałem pokonał Amina Stitou. Gospodarze mogli wyrównać tuż przed przerwą, ale piłkę zmierzającą pod poprzeczkę po dobrym uderzeniu Igora Wargina świetnie sparował Kamil Jarosiński.

Druga połowa rozpoczął się od ataków świdniczan, którzy zaraz po zmianie stron mieli stuprocentową okazję do wyrównania, która zmarnowali. W 64 min zdecydowanie lepiej pod bramką Polonii-Stali zachowali się przyjezdni. Do piłki wybitej z „szesnastki” dopadł Jan Rytko i silnym strzałem z ok. 25 m po raz drugi pokonał golkipera miejscowych. Odpowiedź rywali mogła być natychmiastowa. Po wrzutce ze skrzydła główkował Grzegorz Borowy. Na linii strzału znalazł się jeszcze Bartosz Tyktor, który podbił futbolówkę. Ta odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko. W końcówce meczu przycisnęli Poloniści, którzy raz za razem bombardowali bramkę Górnika, ale świetnie między słupkami spisywał się Damian Jaroszewski, który w przerwie zastąpił Jarosińskiego.

Dzięki tej wygranej biało-niebiescy awansowali do finału Pucharu Polskie szczebla okręgowego gdzie zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Orła Ząbkowice Śląskie z Lechią Dzierżoniów. Puchar Polski na szczeblu okręgowym

Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Krawiec (12), 0:2 Rytko (64)

Górnik: Jarosiński (46 Jaroszewski) – Tyktor, D. Michalak, Surmaj, Morawski, Rytko, Oświęcimka (71 Sawicki), Radziemski, Krawiec (87 Sobiesierski), Krzymiński (71 Migalski), Orłowski.