Polecamy, Sport

Four Cross zawładnie uzdrowiskiem

W połowie sierpnia Szczawno-Zdrój ponownie stanie się stolicą sportów rowerowych. W dniach 17-18 sierpnia na torze na Słonecznej Polanie odbędą się dwie znaczące imprezy o zasięgu międzynarodowym i krajowym w Four Crossie.

Będą to międzynarodowe zawody w kolarstwie MTB Four Cross 4X ProTour UCI C1 Round 3 Szczawno-Zdrój 2019 oraz otwarte mistrzostwa Polski 4X Four Cross i otwarte mistrzostwa Polski amatorów 4X Four Cross.
– Konkurencja 4X jest bardzo widowiskowa i każdorazowo gromadzi tysiące kibiców. Każda edycja jest dużym wydarzeniem medialnym i sportowym. Tor 4X Four Cross, który znajduje się w Szczawnie-Zdroju, uznawany jest za jeden z najpiękniejszych nie tylko w Polsce, ale na świecie, a zawody tu rozgrywane zaliczane są do Pucharu Świata i Pucharu Polski – podkreśla burmistrz Marek Fedoruk.
Zawody odbędą się w dniach 17-18 sierpnia na torze fourcrossowym na Słonecznej Polanie. Spodziewany jest udział światowej czołówki zawodników, którzy bardzo cenią obiekt w Szczawnie-Zdroju. W drugim dniu, czyli w niedzielę, odbędą się mistrzostwa Polski zarówno zawodników licencjonowanych jak i amatorów, którzy walczyć będą o puchar burmistrza Szczawna.
Tegoroczną edycje patronatem honorowym objął marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.
Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

26 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica