Polecamy, Sport

Francuzi najlepsi w Pucharze Narodów w Strzegomiu

Trójkolorowi okazali się bezkonkurencyjni w Pucharze Narodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, imprezy rozgrywanej podczas Lotto Strzegom Horse Trials. Na drugiej pozycji uplasowali się Brytyjczycy, trzecie miejsce zajęli Włosi, a tuż za podium konkurs ukończyli Polacy.  

Biało-czerwoni nie ustrzegli się błędów podczas próby skoków i z trzeciej pozycji po crossie spadli o jedno oczko w pucharowej tabeli. Najlepszy wynik w drużynie wywalczył Mateusz Kiempa na Lassban Radovix, który po dwóch zrzutkach na parkurze ostatecznie zajął 11. lokatę w klasyfikacji indywidualnej.

Tymczasem udane występy na czworoboku, czyste przejazdy Christophera Six’a na Totem de Brecey i François Lemiere Ogustin du Terroir na parkurze oraz udany cross w wykonaniu Maxime Livio na Opium de Verrieres pozwoliły francuskim zawodnikom uzyskać 115,80 pkt. i zwyciężyć w Pucharze Narodów.

Klasyfikację indywidualną, po bezbłędnie przejechanym crossie i parkurze, wygrał Japończyk Yoshiaki Oiwa na koniu Calle 44. Na drugie miejsce aż z piątego awansował Francuz Christopher Six na Totem de Brecey. Trzecia lokata przypadła Brytyjczykowi Williamowi Oakdenowi na Cooley Ramiro.

Strzegomska rywalizacja w Pucharze Narodów była jednocześnie pierwszym testem nowego formatu olimpijskiego, który ma obowiązywać na igrzyskach w Tokio w 2020 roku.

Niedzielna konkurencja skoków przez przeszkody wyłoniła także zwycięzców konkursów w długim formacie. W klasie CI-long 3*, najtrudniejszej rywalizacji rozgrywanej na hipodromie w Morawie, podczas której zawodnicy walczyli o kwalifikacje na jeździeckie mistrzostwa świata w Tryon, wygrała Sara Algotsson Ostholt. Szwedka dosiadająca 17-letniej klaczy Wega, na której zdobyła srebrny medal na IO w Londynie, pozycję liderki objęła już w próbie ujeżdżenia, doskonale przejechany cross sprawił, że nawet zrzutka na parkurze nie pozbawiła jej zwycięstwa. Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Ostholt na koniu So Is Et, trzecia była  Belgijka Karin Donckers na Fletcha van’t Verahof.

Sara Algotsson Ostholt triumfowała także w konkursie CI-long 2*. Nie oddała swoich dwóch pierwszych miejsc wywalczonych w crossie i po bezbłędnym występie w konkursie skoków wygrała konkurencję na Cesar V oraz zajęła drugie miejsce na klaczy Arpertina. Niemiec Kai Rüder na Chicago M zajął trzecią lokatę. Najlepszą polską zawodniczką sklasyfikowaną w tym konkursie była Wiktoria Knap na Quintus 134, która po przejechaniu na czysto parkuru zajęła siódme miejsce.

Zawodnicy z Niemiec zdominowali podium konkursu „jednej długiej gwiazdki”. Najlepsza była Sophie Grieger na Costakovich, która wyprzedziła Niklasa Bschorera na Back in Time 2 oraz Franka Ostholta na koniu Luvis. Polski reprezentant Filip Dziuba na klaczy Cormintta po doskonałym występie w konkursie skoków awansował na czwartą pozycję.

Zawodnicy konkursów krajowych i konkursów w krótkich formatach w niedzielę zmierzyli się w crossie. „Dwie gwiazdki” wygrał zawodnik z Niemiec Andreas Dibowski na klaczy FRH Corrida, druga była jego rodaczka Julia Krajewski dosiadająca Amande de B’Néville, a trzeci Francuz Maxime Livio na Billy Elmy.

W „jednej gwiazdce” najlepszy był Niemiec Frank Ostholt na Carlson 119, za nim uplasowała się Holenderka Elaine Pen na Chivers, najniższy stopień na podium zajął Belg Julien Despontin na Clever Boy Waf.

W konkursach krajowych faworyci po ujeżdżeniu do końca zachowali swoje pozycje. Klasę P1 wygrała Austriaczka Verena Laber na Con Casiro, z kolei w klasie P2 na pierwszym miejscu na podium uplasowali się ex aequo zawodnicy z Czech, Miroslav Trunda na Rivierze oraz Miloslav Příhoda na Eldorado.

Klasę L wygrała para Tomasz Stachowiak i Monito, a w kategorii wiekowej poniżej 18 roku najlepsza była Weronika Jerczyńska na Karacie.

Podczas czterech dni zawodów Lotto Strzegom Horse Trials rozegrano łącznie dziesięć krajowych i międzynarodowych konkursów, w których startowało ponad 280 zawodników i ponad 300 koni.

Fot. użyczone/Lotto Strzegom Horse Trials

13 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica