Gładko z outsiderem

Siatkarze pierwszoligowego Aqua-Zdroju nie mieli problemów z pokonaniem najsłabszej drużyny w tabeli. W spotkaniu rozegranym awansem z ostatniej kolejki sezonu zasadniczego wałbrzyszanie pewnie, bo bez straty seta, wygrali z zespołem SMS PZPS Spała. MVP meczu wybrano Mateusza Lindę.

Gospodarze od pierwszej wymiany przejęli inicjatywę i od razu wyszli na prowadzenie 5:3. Potem podopieczni Janusza Bułkowskiego powiększali dystans dzielący obie ekipy, aż przewaga Aqua-Zdroju sięgnęła 6 oczek (15:9). Wtedy w szeregi miejscowych wkradło się rozprężenie i przybysze ze Spały odrobili prawie wszystkie straty, tracąc w pewnym momencie do wałbrzyszan tylko punkt. Na szczęście otrzeźwienie przyszło w porę. MKS odzyskał inicjatywę i wygrał premierowego seta do 20.

W drugiej części było zdecydowanie mniej emocji. Po wyrównanym początku (5:4), nastąpił „odjazd” siatkarzy spod Chełmca w czym spora zasługa Mateusza Lindy. Gospodarze mając 7 pkt przewagi (21:14) znów nieco spuścili z tonu, ale ich przewaga była na tyle wysoka, że nawet kilka przegranych wymian nie spowodowało nerwowości. Zresztą w końcówce tej partii wszystko wróciło do normy i MKS triumfował do 18.

Najbardziej wyrównany był set numer 3. Grano w nim punkt za punkt. Był nawet moment, że to zespół SMS PZPS był górą (11:12). Podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego w końcu wrzucili wyższy bieg i osiągnęli wydawałoby się bezpieczną przewagę (22:18). Rywal nie zamierzał jednak odpuszczać i dograł do stanu 23:23. Dwie kolejne wymiany na swoją korzyść rozstrzygnęli na szczęście wałbrzyszanie, którzy zwyciężyli w tej odsłonie do 23 i pewnie zainkasowali 3 pkt.

MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – SMS PZPS Spała 3:0 (25:20, 25:18, 25:23)

MKS Aqua-Zdrój: Orobko, Lipiński, Dzikowicz, Linda, Zieliński, Woźnica, Szydłowski (libero) oraz Goss, Marszałek, Hudzik, Buczek.