Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Głuszyca ma już swoje autobusy

Dwa pojazdy niskoemisyjne dostarczone zostały 30 października. Zakup autobusów przez gminę to jedno z zadań w ramach realizacji projektu „Sowiogórski Raj – budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy”.

– Po wybraniu przez gminę operatora, autobusy będą wykorzystywane do zapewnienia bezpłatnej usługi transportu zbiorowego na terenie Głuszyca. Autobusy mogące pomieścić po 50 osób będą wozić mieszkańców i turystów na terenie gminy do Centrum Przesiadkowego w Głuszycy, skąd będzie można kontynuować podróż  autobusem linii nr 5 lub pociągami Kolei Dolnośląskich – informuje burmistrz Roman Głód.

Rozkład jazdy autobusów dostosowany będzie do czasu dojazdu pracowników do miejsc zatrudnienia. Pojazdy będą także dowozić dzieci do szkół na terenie Głuszycy. Ponadto bezpłatna komunikacja gminna obowiązywać będzie w dni wolne od pracy. Planowany czas rozpoczęcia kursowania autobusów to marzec 2019 roku.\

Na realizację projektu „Sowiogórski Raj – budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy” gmina otrzymała prawie 2,9 mln zł dofinansowania w ramach „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych – ZIT AW” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

31 października 2018

ONE COMMENT ON THIS POST To “Głuszyca ma już swoje autobusy”

  1. ja napisał(a):

    a kto jest operatorem nowych autobusow jesli mozna wiedziec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica