Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Grasz bluesa? Przyjdź na casting!

Tylko do 10 marca klub muzyczny A’propos w Wałbrzychu czeka na zgłoszenia od zespołów bluesowych, które chcą wziąć udział w przeglądzie na I Spring Break Out Blues Festiwal. Dla najlepszych przewidziane nagrody – m.in. nagranie płyty live, koncerty w renomowanych klubach muzycznych.

Formuła: przegląd twórczości zespołów na scenie A’propos. Dla każdego wykonawcy organizatorzy przewidują 20-minutowy występ. Zgłoszenia są przyjmowane do 10.03.2019. – Prosimy o przesłanie materiałów w formie linków lub plików mp3 wraz z krótką charakterystyką wykonawcy na adres e-mail: restauracja@aproposhotel.com. Z wybranymi zespołami skontaktujemy się w terminie do 15 marca – mówią organizatorzy.

I Spring Break Out Blues Festiwal odbędzie się 22-23.03.2019 w A’propos w Wałbrzychu. – W nazwie naszego festiwalu mnogość bluesowych odniesień budzi skojarzenia i interpretacje. Za niektórymi chcemy podążać, inne tylko lekko zaakcentować. Głównym skojarzeniem i podstawową ideą naszego Festiwalu jest: „Wiosenny Wybuch Bluesa” i tak właśnie mamy zamiar zacząć – dodają. W piątek (22 marca) o godzinie 20.00 w bluesowy nastrój wprowadzi grupa Awers 69 (Alek Mrożek – gitara; Włodek „Lola” Krakus – bas,voc; Kazimierz Marut – perkusja; Roman Sonnenberg – piano, voc). Wydarzenie wieczoru to znana wszystkim Paranoja Hotel – nagrywa swoją pierwszą płytę, na dodatek koncertową! W programie sporo nowych prapremierowych utworów! Dla wszystkich, którzy będą na koncercie i swoją energią, oklaskami i innymi odgłosami, przyczynią się do nagrania, powstanie specjalna pula płyt w limitowanej wydawniczo i cenowo edycji. Można się na nią zapisać tylko w czasie koncertu 22 marca 2019 roku. Bilety: 25 zł pierwsza pula, 30 zł druga pula, 35 zł w dniu koncertu. – W sobotę, 23 marca od godz. 16.00 będziemy kultywować najlepsze bluesowe tradycje wolności z Free Blues Band, który podtrzyma inne skojarzenia z pewnością w bardzo wybuchowy sposób. Nie zabraknie Breakout’owych dźwięków – opowiadają organizatorzy. Zespół współpracował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku, a trzy ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu – 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach. Przed koncertem Free Blues Band odbędzie się przegląd konkursowy zespołów bluesowych. Jury wyłoni najciekawszych wykonawców i obdaruje ich wspaniałymi nagrodami. A my będziemy mogli posłuchać przyszłych sławnych bluesowych artystów. W oba festiwalowe dni po koncertach będą odbywały się festiwalowe jamy. Bilety: 35 zł pierwsza pula, 40 zł druga pula, 45 zł w dniu koncertu.

Red. (ala)

Fot. użyczone/A’propos

9 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica