Kultura, Polecamy

Greenaway w muzeum

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu zaprasza na kolejny seans z cyklu „Muzealne Wieczory Filmowe”. W środę, 29 maja o 16:30 zobaczymy historię kryminalną z erotycznym tłem obyczajowym, ukazaną w obrazie Petera Greenaway’a z 1982 roku pt. „Kontrakt rysownika”.

Przeniesiemy się do Anglii końca XVII wieku i poznamy historię młodego artysty, który podejmuje się pracy na dość osobliwych warunkach. Zleceniodawczyni serii dwunastu szkiców, pani Herbert, w kontrakcie zaznacza, że na czas pracy Neville’a życie w rezydencji musi się zatrzymać. Artysta za swoją pracę ma być wynagradzany… w naturze przez panią Herbert. Jego wymagania przerastają panią domu, więc „obowiązek” ten spada na jej zamężną córkę – panią Tallman. Rysunki z czasem ujawniają mroczną historię związaną z posiadłością Herbertów. Pikanterii historii dodaje fakt znalezienia ciała pana domu na terenie majątku. Film jest połączeniem kryminalnej intrygi z powiastką filozoficzną. Sama postać Neville’a stanowi alter ego Petera Greenaway’a, z wykształcenia malarza. Wszystko, co składa się na oglądany obraz, zostało starannie przemyślane. Nic, co widz ogląda, nie jest dziełem przypadku. Dzięki temu oglądana historia jest tak wciągająca i zapadająca w pamięć.
– Wybór filmów, na które chcemy państwa zapraszać aż do czerwca w każdą ostatnią środę miesiąca, nie jest przypadkowy. Pragniemy, aby spotkania w ramach „Muzealnych Wieczorów Filmowych” stały się nie tylko ucztą dla oczu, ale również dla duszy, ponieważ będziemy państwa zachęcać do dzielenia się spostrzeżeniami na temat filmu i artystów oraz ich twórczości – mówią organizatorzy. Dyskusję będzie moderował Marek Kwaśny. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, dlatego proszę zapisywać się pod numerem telefonu 74 664 60 30 lub 74 664 60 31.
Red. (ala)
Fot. użyczone/materiały prasowe

27 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica