Aktualności, Polecamy

Hospicjum dostało hybrydę

Fabryka Toyoty Motor Manufacturing Poland przekazała dar wałbrzyskiemu hospicjum,  hybrydową wersję modelu Yaris. Dzięki temu kłopoty placówki z transportem zostały w znacznym stopniu rozwiązane.   

W imieniu koncernu kluczyki do nowego samochodu na ręce prezes hospicjum Renaty Wierzbickiej przekazał wiceszef TMMP ds. korporacyjnych Dariusz Mikołajczak. – Miesiąc temu w Wałbrzychu uruchomiliśmy produkcję przekładni hybrydowych. Dziś, zgodnie z tradycją dzielenia się z lokalną społecznością naszymi sukcesami, przekazujemy auto z napędem hybrydowym, które zapewni na co dzień swobodę przemieszczania się pielęgniarkom odwiedzającym osoby ciężko chore, które objęte są opieką domową – mówi  wiceprezes TMMP ds. korporacyjnych Dariusz Mikołajczak. – Zgodnie z nową wizją Toyota pragnie zapewnić mobilność wszystkim ludziom, w tym osobom niepełnosprawnym, starszym, które z powodu choroby lub innych przyczyn mają poważne ograniczenia ruchowe – dodaje Mikołajczak.

Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu funkcjonuje od 1994 roku. Od 1997 placówka prowadzona jest przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej. Stowarzyszenie realizuje opiekę paliatywną w regionie wałbrzyskim w ramach hospicjum stacjonarnego, hospicjum domowego oraz poradni medycyny paliatywnej. W zeszłym roku opieką tą było objętych 1368 osób, w tym 556 osób w ramach hospicjum domowego, które polega na regularnej opiece medycznej w domach osób przewlekle lub nieuleczalnie chorych. Stowarzyszenie realizuje ponadto wiele działań i akcji wspierających jak choćby bal charytatywny, akcję solidarności z osobami cierpiącymi Pola Nadziei, święta oraz wyjazdy wakacyjne i rehabilitacyjne dla rodzin objętych opieką, w tym dzieci.

– Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy możliwości pozyskania dodatkowego samochodu. Cieszymy się, że nasze potrzeby związane z transportem pielęgniarek do naszych pacjentów dzięki darowi Toyoty zostaną w znacznym stopniu rozwiązane. Dodatkowo auto hybrydowe pozwoli nam zmniejszyć koszty dojazdów i ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery – podkreśla prezes hospicjum Renata Wierzbicka.

W poprzednich latach przy okazji uruchomienia nowych projektów fabryka Toyoty przekazała m.in. karetkę dla szpitala w Wałbrzychu, samochody użytkowe dla wałbrzyskiej policji, straży miejskiej, straży pożarnej oraz Domu Małego Dziecka.

Napęd hybrydowy, podobny do tego, który napędzą podarowaną hospicjum Toyotę Yaris, jest od miesiąca produkowany w wałbrzyskiej fabryce Toyoty. Choć projekt już wystartował to Toyota wciąż poszukuje około 50 pracowników produkcji, logistyki i utrzymania ruchu. Proces rekrutacyjny będzie trwał do marca. Więcej informacji na www.kierunektoyota.pl.

Fot. użyczone (TMMP)

12 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica