Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Indianie w Szczawnie

Nie, nie chodzi o żadną napaść czerwonoskórych na mieszkańców uzdrowiska, ale o wyśmienitą zabawę, której byliśmy świadkami w zeszłą sobotę. W Parku Zdrojowym stanęły tipi niczym z dalekiej prerii, a wszystko za sprawą plenerowej imprezy „Karol May czyli indiańska wioska Szczawno-Zdrój”.

Zabawę zorganizowali wspólnie gmina oraz uzdrowisko, a wszystko, by upamiętnić pobyt w Szczawnie-Zdroju niemieckiego pisarza Karola Maya, autora poczytnych powieści przygodowych, których tłem jest Dziki Zachód. Przypomnijmy, że twórca takich postaci literackich jak Winnetou czy Old Shatterhand  przebywał w Szczawnie w 1907 roku wraz z żoną Klarą.

Imprezę w sobotnie popołudnie w Parku Zdrojowym – a jakże – rozpoczęło rytualne palenia szałwii, które miało uwolnić od złych mocy. Później były tradycyjne indiańskie tańce i mnóstwo zajęć dla dzieci w tym rzucanie do celu, dojenie krowy czy wytwarzanie naszyjników. Można było także posłuchać wieli interesujących opowieści o życiu Indian.

Fot. użyczone (Uzdrowisko Szczawno-Jedlina)

17 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica