Kultura, Polecamy

Ironia i humor w Sokołowsku

W tym roku, od 7 do 10 września, malownicza miejscowość koło Wałbrzycha znów będzie żyła filmami. Śmieszno-smutne historie o trudach i pięknie codzienności, narodowych traumach i wchodzeniu w dojrzałe życie złożą się na 7. Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski.

kieslowski_2017

Festiwal odsłoni tajniki sztuki humoru i (auto)ironii w kinie polskim lat 90. Wybitni polscy twórcy filmowi: Kazimierz Kutz, Krzysztof Piesiewicz i Zbigniew Zamachowski w rozmowach po filmach „Biały”, „Zawrócony” i „Dekalog, Dziesięć” odniosą się do tła historyczno-społecznego, w jakim tworzyli swoje filmy i rzeczywistości tamtych lat. W rozmowach wokół tych i innych filmów opowiedzą także, jak postrzegają dzisiaj wpływ polityki, sztuki i kultury na swoje życie, wybory etyczne i artystyczne.

Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 7 września. Pierwszym wydarzeniem 7.SFFHaK będzie wernisaż wystawy „Wszystkie kolory Kieślowskiego” z Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się natomiast w Kinoteatrze Zdrowie w Sokołowsku pokazem filmu „Zawrócony” w reżyserii Kazimierza Kutza z udziałem jego twórców. Tego dnia z recitalem „Nie tylko o miłości” wystąpi Zbigniew Zamachowski.

5 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica