Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

IV Sudecka Żyleta za nami!

Ponad 400 piechurów uczestniczyło w zimowej edycji maratonu pieszego „Sudecka Żyleta”, który przed tygodniem w sobotę 17 lutego wyruszył z Agroturystyki „Gościniec” w Łomnicy w Głuszyca. Trasa wiodła przez Góry Sowie, Wałbrzyskie i Suche.

Organizatorzy nie wprowadzili limitu czasu na pokonanie 46 km bardzo wymagającej trasy. Nie prowadzono też klasyfikacji końcowej. Każdy uczestnik walczył z samym sobą i własnymi słabościami.

Lód, błoto, strome podejścia i równie ostre zejścia oraz promienne uśmiechy na twarzach nieustannie towarzyszyły piechurom wędrującym m. in. przez Przełęcz Marcową, Przełęcz pod Wawrzyniakiem i wspinającym się na Jałowiec, Borową, Rogowiec, Waligórę czy Ruprechticky Spiczak. Po drodze piechurzy mijali trzy punkty kontrolne m.in. na Przełęczy Koziej i przy wiacie przy pasie granicznym oraz punkt żywieniowy z ciepłym posiłkiem w Rybnicy Leśnej. Na wszystkich, którzy ukończyli maraton, na mecie w „Gościńcu” w Łomnicy czekały pamiątkowe medale i certyfikaty.

Wydarzenie objęli patronatem honorowym starosta wałbrzyski Jacek Cichura oraz burmistrz Głuszycy Roman Głód, którzy wraz z prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy Grzegorzem Walczakiem i jednym z pomysłodawców i organizatorów Sudeckiej Żylety Marcinem Wiąckiem przed startem witali śmiałków, którzy zdecydowali się pokonać w niesprzyjających warunkach trasę o długości 46 km.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

21 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica