Kultura, Polecamy

Iwona oraz powtórka na życzenie

Po wielu latach Witold Gombrowicz wraca na wałbrzyską scenę. Co ma nam dziś do powiedzenia? Przez trzy dni weekendu zobaczymy w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu „Iwonę, księżniczkę Burgundę”. Dla stęsknionych Szaniawski przygotował pożegnanie na bis, czyli pokaz dwóch przedstawień na życzenie widzów.  

„Iwona, księżniczka Burgunda”

Witold Gombrowicz

Reżyseria: Grzegorz Jaremko

Dramaturgia: Tomasz Jękot

Scenografia i kostiumy: Rafał Domagała

KIonsultacja scenograficzna: Barbara Hanicka

Światło: Wojciech Puś

Muzyka: Kamil Tuszyński

Choreografia: Bożena Wydrowska

Obsada: Sara Celler-Jezierska, Karolina Gibki [g], Joanna Łaganowska, Rozalia Mierzicka [g], Irena Sierakowska,  Bożena Wydrowska [g], Włodzimierz Dyła [g], Jakub Sasak [g], Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek.

Spektakl podwójnie nagrodzony na XIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu za: Najlepszą reżyserię – Grzegorz Jaremko i Najlepszą rolę kobiecą – Rozalia Mierzicka. Po wielu latach Witold Gombrowicz wraca na wałbrzyską scenę. Co ma nam dziś do powiedzenia? Kim jest Iwona i dlaczego tak bardzo chcemy, żeby jej tutaj – u nas – nie było? W mnogości interpretacji teatralnych Iwona była już każdym. Dziś jest manifestem o samostanowieniu. Aktualnym pytaniem o normatywność i o to, kto ją ustala. Czy bardziej pytaniem o demokrację? O wolność? O obcość? O bierne formy protestu? „Iwona, księżniczka Burgunda” to spektakl o wielkiej potrzebie empatii i poszukiwaniu tożsamości. To pytanie o to, dlaczego Polska, jak karaś, staje dziś ością w gardle. To spektakl, który wzbudza  emocje.

8 marca / piątek / godz. 19:00 / Duża Scena

9 marca / sobota / godz. 19:00 / Duża Scena

10 marca / niedziela / godz. 18:00 / Duża Scena

Czas trwania spektaklu: 110 minut (z przerwą)

Pożegnanie na bis – projekcja spektakli „Niech żyje woja!!!” oraz „O dobru”

Tekst: Paweł Demirski / Reżyseria: Monika Strzępka

W czasie ostatnich Fanaberii Teatralnych pożegnaliśmy z repertuaru „Szaniawskiego” trzy tytuły duetu realizatorskiego Strzępka/Demirski. Ze względu na prośby widzów o powtórzenie projekcji, w marcu zapraszamy na pożegnanie na bis. Na Scenie na Górze zobaczymy ponowie spektakle: „Niech żyje wojna!!!” i „O Dobru”.

9 marca / sobota / godz. 14:00 / Scena na Górze

Bilety i rezerwacja: Biuro Współpracy z Publicznością – tel.: 74 / 648 83 01-03 oraz na: http://bilety.teatr.walbrzych.pl lub mailowo: biuro@teatr.walbrzych.pl.

Fot. użyczone (Natalia Kabanow)

 

8 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica