Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Jak to z modą dawniej bywało

Warszawscy cwaniacy, dzieci kwiaty, piękne damy czy umundurowani żołnierze – to wspaniały przegląd strojów jaki towarzyszył 5 czerwca podczas happeningu w Walimiu. Dotyczył okresów w modzie i stylu życia na przestrzeni od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności. Został przygotowany z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Walimiu oraz jugowicka Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka. Barwny pochód wystrojonych uczniów z obu szkół przeszedł głównymi ulicami Walimia, by dotrzeć na salę w Centrum Kultury i Turystyki, gdzie zorganizowana została dla nich wystawa dotycząca literatury i sztuki w niepodległej Polsce.

Jednak niezwykle ciekawy przystanek w CKiT to nie jedyna atrakcja, jaka została dla uczniów przygotowana. Na parkingu podstawiony autobus przewiózł wszystkich do pobliskich Jugowic, gdzie uczniowie maszerując w wesołym pochodzie wzbudzali wielkie zainteresowanie mieszkańców.

Po marszu pełnym śmiechu i radosnych krzyków, uczniowie dotarli do stacji PKP, by tam podziwiać kolejną z wystaw – tym razem poświęconą historii filmu, reżyserom i aktorom.

Fot. użyczone (UG Walim)

6 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica