Aktualności, Polecamy

Jakościowy skok w leczeniu

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego zmodernizował i doposażył Zakład Endoskopii Zabiegowej. To kolejny krok w poprawie jakości opieki onkologicznej w Wałbrzychu i regionie.

– Projekt jest finansowany w ramach programu RPO ze środków unijnych, a jego wartość to około 12 milionów złotych – mówi prezydent Roman Szełemej. – Zakupiony został sprzęt i oprzyrządowanie, które znacznie poprawi opiekę onkologiczną w części i diagnostycznej i leczniczej. Zakład Endoskopii Zabiegowej działa wprawdzie w wałbrzyskim szpitalu od 2002 roku, ale teraz dzięki nowej inwestycji, będzie możliwe wykonywanie unikalnych zabiegów, których w Polsce przeprowadza się niewiele. Dr Artur Raiter z Zakładu Endoskopii Zabiegowej nie kryje radości z tej inwestycji.

– Teraz będziemy mieli większe możliwości w dziedzinie diagnostyki, możemy ją udoskonalać, a także leczyć technikami mało inwazyjnymi. W wałbrzyskim Zakładzie Endoskopii wykonujemy około 20 zabiegów diagnostycznych i terapeutycznych dziennie – mówi dr Raiter. Warto wiedzieć, że Zakład na stałe obsługuje dwóch lekarzy i dodatkowo czterech gościnnie. Zakład  dysponuje trzema salami zabiegowymi, dwiema mniejszymi i jedną większą.

Fot. (red)

 

6 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica