Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Japonka zasłużona dla Szczawna

Już w październiku zeszłego roku radni w uzdrowisku zdecydowali, że Atsuko Seta zasługuje na tytuł „Honorowego Obywatela Szczawna-Zdroju”. Ale dopiero niedawno japońska pianistka uroczyście odebrała ten zaszczytny tytuł. Przy okazji dała porywający koncert.

Jak mówił podczas uroczystości burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk wielkim wyróżnieniem dla miasta jest fakt, że tej światowej klasy pianistka osiedliła się właśnie w Szczawnie-Zdroju. Atsuko Seta zapewniła gościom ogromną dawkę muzycznych wzruszeń i uniesień. Koncert w jej wykonaniu nie obył się bez bisów, a niespodzianką był występ jej męża. – Wszystkim przybyłym na tę uroczystość gościom serdecznie dziękujemy, a pani Atsuko raz jeszcze gratulujemy i liczymy na większą ilość koncertów w naszym mieście – mówił tuż po uroczystości w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego burmistrz  Marek Fedoruk.

Atsuko Seta to japońska pianistka światowej sławy, laureatka prestiżowych nagród. W 1977 roku ukończyła studia pianistyczne na Wydziale Muzyki przy Uniwersytecie Osaka Kyoiku. W 1978 roku ukończyła studia podyplomowe, rozpoczynając karierę pianistyczną. W 1996 roku Atsuko Seta zdobyła główną nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu Muzyki Masterplayers we Włoszech i ukończyła studia z tytułem magistra w Międzynarodowej Akademii Muzycznej we Francji. Od 1997 roku każdego roku występuje w Europie, współpracując z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, gdzie gra koncerty pianistyczne.

Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

9 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica