Aglomeracja Wałbrzyska, Jedlina Zdrój, Polecamy

Jedyni tacy w powiecie

Umowa pomiędzy gminą a Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej została podpisana. Na jej mocy Jedlina otrzymała 1,9 mln zł dotacji na projekty rewitalizacyjne, które już w mieście trwają.

– Kilka dni temu podpisaliśmy umowę z Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej na realizację szczególnego projektu, którego nazwa brzmi „Rewitalizacja przestrzeni publicznej i niezagospodarowanych podwórek w uzdrowiskowej części miasta Jedlina-Zdrój”. Ta umowa jest warta 1,9 mln zł. Tyle dostaliśmy dofinansowania z Aglomeracji Wałbrzyskiej, czyli ze środków unijnych. Rewitalizacja to projekt szczególny. Wszyscy marzą o tym, żeby realizować takie projekty. W konkursie organizowanym przez Aglomerację Wałbrzyską z powiatu wałbrzyskiego jedynie Jedlinie udało się ten konkurs przebrnąć. A przebrnęliśmy go dlatego, że bardzo poważnie przez wiele lat się do tego przygotowywaliśmy – podkreśla Leszek Orpel burmistrz Jedliny-Zdroju. W 2016 roku w gminie opracowano Program Rewitalizacji Miasta Jedlina-Zdrój. Choć jak mówią urzędnicy rewitalizacja to nie tylko remont budynków, to coś znacznie większego.

-Otrzymaliśmy 1,9 mln zł dofinansowania ze środków regionalnych, a oferty poprzetargowe sięgają prawie 3 mln zł, w związku z tym to przedsięwzięcie będzie miało dofinansowanie w wysokości 65 procent. Ten projekt to dopiero wierzchołek góry lodowej. W samej Jedlinie na rewitalizację potrzebowalibyśmy kilkudziesięciu, jeżeli nie kilkuset milionów złotych. Liczymy, że pojawią się inne programy unijne, żeby realizować kolejne inwestycje – mówi Leszek Orpel. .

Przypomnijmy, że w ramach prac rewitalizacyjnych prowadzony jest remont, wymiana płyt granitowych i nawierzchni w Al. Niepodległości. W ramach tego zadania rozpoczęła się również budowa parkingów przy ul. Lipowej i remont zabytkowego obiektu przy ul. Sienkiewicza 1, w którym powstanie punkt informacji turystycznej. W budynku byłej rozlewni wód mineralnych znajdzie się placówka socjalno-gospodarcza i magazynowa, a przy budynku Centrum Kultury powstanie podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Fot. użyczone (UM Jedlina-Zdrój)

15 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica