Kultura, Polecamy

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę

Zwłaszcza takiego, który jest jednym z bohaterów spektaklu „W góry i w morze!” w reżyserii Łukasza Zaleskiego. Ekologiczne przedstawienie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oparte na kultowych już książkach Piotra Karskiego wciąga dzieci do zabawy i uczy istotnych rzeczy bez przynudzania.

„W góry i w morze!” powstałe w ramach Wolnych Scen Inicjatyw Aktorskich to także inauguracja nowej przestrzeni „Szaniawskiego” – Sceny na Górze i cyklu Przedmioty teatralne. W góry wybieramy się razem z sympatyczną, lecz stanowczą Przewodniczką (Irena Wójcik) i dowcipną Miśką (Angelika Cegielska). Zwierzątku wszystko kojarzy się ze smakołykami. GOPR z gofrem, a deser Monte z Mont Everestem. Na szczęście Przewodniczka koryguje niesfornego białego niedźwiedzia i przekazuje mu wiedzę o powstawaniu gór czy zasady właściwego zachowania się w górach. A że służy do tego gorzka czekolada, którą potem przy okazji mogą zjeść mali widzowie (ale nie Miśka, bo nie karmimy dzikich zwierząt!), to tylko lepiej. Wiedza zawsze dobrze się przyswaja w towarzystwie czegoś smacznego.

Więcej w „Tygodniku Wałbrzyskim”.

Fot. użyczone

12 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica