Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Jezioro coraz „mniejsze”

Uspokajamy wszystkich zmartwionych niskim poziomem wody w Jeziorze Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim (gm. Walim). To efekt prac nadzorowanych przez TAURON Ekoenergia z Jeleniej Góry. Na zaporze wodnej niedługo rozpocznie się bowiem modernizacja, która potrwa przez cały kwiecień.

Jezioro1

Prace muszą odbywać się przy znacznie obniżonym poziomie wody w zbiorniku, sięgającym do około 2 mln metrów sześciennych. Gdyby tego nie zrobiono niczego nie można było naprawić w stojącej niedaleko od zapory, wiekowej hydroelektrowni. Jej moc to 1.2 MW z zainstalowanymi trzema turbogeneratorami.

Przypomnijmy, że Jezioro Bystrzyckie to sztuczny zbiornik o długości około 3 km i średniej szerokości zaledwie 300 m. Zajmuje krętą i wąską dolinkę rzeki Bystrzycy. Wysoka na 44 m, długa na 230 m tama ma u swojej podstawy 29 metrów grubości i jest dziś zabytkiem techniki. U góry znajduje się 10 przelewów na wypadek nadmiaru wody, poniżej zaś 4 upusty.

Fot. użyczone (UG Walim)

1 kwietnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica