Jubileuszowa edycja zakończona

Kolarze z wielu zakątków globu pojawili się w Głuszycy, by wziąć udział w 15. edycji wyścigu Sudety MTB Challenge. W zeszły piątek zawodnicy zmierzyli się z ostatnim etapem jednego z najcięższych maratonów górskich w Polsce.

Przypomnijmy, że uczestnicy przyjechali do Głuszycy już 31 lipca. Wyruszyli z Barda przejeżdżając m.in. przez trasy Strefy MTB Sudety, największego systemu górskich traktów rowerowych w kraju. A 1 sierpnia wystartowali z boiska przy ul. Dolnej i pojechali w kierunku Wielkiej Sowy.
Ostatniego dnia imprezy pojawili się na boisku przy ul. Dolnej. O godz. 10.00 rozpoczęli jazdę w kierunku m. in. Łomnicy, Głuszycy Górnej i Grzmiącej. Meta została zlokalizowana na Łowisku Pstrąga Złota Woda w Łomnicy. Tak jak w poprzednich dniach kolarze ścigali się na dystansach Classic i Lite. Trasę tej pierwszej kategorii znów jako pierwszy ukończył Belg Rick Van Der Sande z czasem 3:11:27. Na mecie wariantu Lite najszybszy był także Belg, Nils Van Tilt z czasem 2:20:31.
We wszystkich etapach wyścigu brał udział głuszyczanin, Sylwester Molski. Startował na trasie Lite, a w swojej kategorii w klasyfikacji generalnej uplasował się na wysokim 3. miejscu.