Juniorki pokazały moc

Bez medalu w startach indywidualnych wróciły z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim zawodniczki KKW Superior. Najlepsza z wałbrzyszanek, Julia Tarnawska zajęła bardzo dobre 4 miejsce. Nasza drużyna wywalczyła natomiast brązowy medal w klasyfikacji klubowej.

oom_superior

Kolejny weekend spędziły w Warszawie nasze dziewczęta, biorąc udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostwach Polski dla kategorii juniora młodszego. W wyścigu indywidualnym najlepiej z KKW Superior Wałbrzych wypadła Julia Tarnawska, która ostatecznie przyjechała na 4 lokacie, ze stratą ok. 40 sekund do pozycji medalowej. Dorota Bielecka i Martyna Tomasik po trudnym dla nich wyścigu, w którym obie zaliczyły upadki, zameldowały się odpowiednio na 7 i 13 miejscu.

Punkty uzyskane przez dziewczęta wystarczyły do zajęcia przez KKW Superior 3 pozycji w klasyfikacji klubowej. Dzięki rewelacyjnym występom pozostałych Dolnoślązaków, również jako reprezentacja województwa cała grupa stanęła na najniższym stopniu podium.