Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Kamienny i złote jubileusze małżeńskie

W szczawieńskim Teatrze Zdrojowym wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorowano 9 par, które wspólnie przeżyły w związku 50 i więcej lat. Zaszczytne wyróżnienie z tej okazji przyznawane jest decyzją Prezydenta RP.

jubileusz_szczawno

Dostojnych jubilatów, którym na uroczystości towarzyszyły rodziny, przyjaciele i znajomi, przywitali burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, wójt Starych Bogaczowic Mirosław Lech, przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju Ramona Bukowska-Mucha oraz kierownik miejscowego USC Grażyna Farmas.

Jednym z elementów gali było zaproszenie jubilatów na poczęstunek do kawiarni „Teatralna” oraz muzyczny koncert zespołu „Futyma Quintet”. Dopiero potem wręczono medale. Jako pierwsi zostali uhonorowani państwo Helena i Stanisław Kisielowie ze Szczawna, którzy przeżyli razem 70 lat, co w tradycji nazywane jest jubileuszem kamiennym i co było pierwszym takim wydarzeniem w historii miasta od czasu organizacji uroczystości przez USC. Kolejne pary uhonorowane zaszczytnymi medalami obchodziły w tym roku Złote Gody, czyli 50-lecie wspólnego pożycia. Byli to: Maria i Michał Duszkowie, Maria i Edward Kocowie, Emilia i Gilbert Krella, Władysława i Kazimierz Niemczykowie, Łucja i Jerzy Rinkowie – mieszkańcy Szczawna-Zdroju oraz Stefania i Józef Strameccy z Jabłowa, Irena i Czesław Tobiaszowie ze Starych Bogaczowic, a także Krystyna i Jan Witkowiczowie ze Strugi.

Wraz z medalami i życzeniami długich lat zdrowia i wszelkiej pomyślności jubilaci otrzymali pamiątkowe upominki od władz miasta i gminy, które będą przypominać im będą ten uroczysty dzień.

Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

17 grudnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica