Aktualności, Polecamy

Każdy będzie chciał tam zamieszkać

Wkrótce w Wałbrzychu powstanie 560 nowych mieszkań komunalnych. Rozpoczynają się przygotowania do budowy Osiedla „Pod Chełmcem”. Swój dom może tam znaleźć nawet 1500 wałbrzyszan w 16 przepięknie zaprojektowanych budynkach.

W przepięknej scenerii góry Chełmiec zostanie wybudowane nowoczesne osiedle domów wielorodzinnych. Ciekawie zaprojektowane i przemyślane, z wyjątkowymi mieszkaniami w bardzo ładnych budynkach. Bez wątpienia będzie to najpiękniejsze miejsce do zamieszkania w Wałbrzychu. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej została podjęta uchwała o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, dzięki któremu można już rozpocząć przygotowania do budowy. Jednocześnie zaprezentowane zostały wizualizacje i projekty budynków. Robią one ogromne wrażenie – zarówno jako całe osiedle, jak i każdy budynek z osobna.
Lokalizacja osiedla jest kolejnym elementem rewitalizacji starszych dzielnic Wałbrzycha, a doświadczenia gminy w tym zakresie dowodzą, że nic nie wpływa na rozwój danego miejsca tak korzystnie, jak zasiedlenie mieszkańcami. Osiedle „Pod Chełmcem” może być domem nawet dla ponad 1500 wałbrzyszan, będzie składać się z 16 budynków, w których zaprojektowano 560 mieszkań, w niektórych budynkach zaprojektowano także lokale usługowe. Założenie urbanistyczne jakim jest Osiedle „Pod Chełmcem” jest unikalne, jest zaprojektowane tak, by utrzymać harmonię z naturą i otaczającą je przyrodą. Budynki są tak rozłożone, by nie zaburzać krajobrazu, a jednocześnie stanowić całość pod względem mieszkaniowym.
– W ciągu kilku miesięcy rozpoczną się prace projektowe, przyjęcie planu zagospodarowania przestrzennego to pierwszy krok, który otwiera tę inwestycję. Mając na uwadze nasze bogate doświadczenia w budownictwie komunalnym, uważam że jesteśmy w stanie zakończyć tę budowę w ciągu najbliższych trzech lat – mówi Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha.
Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

29 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica