Aktualności, Polecamy

Klimaty Azji, czyli nic nie zdarza się przypadkiem

Biblioteka pod Atlantami realizuje w tym roku trzy projekty dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W poprzednim numerze przedstawiliśmy projekt dotyczący komiksu, w tym chcielibyśmy przybliżyć projekt „Klimaty Azji, czyli nic nie zdarza się przypadkiem”, realizowany w ramach programu „Edukacja kulturalna”.

biblio

Pomysłodawca i koordynator projektu Dorota Sternik, kierownik Filii nr 7 z oddziałem dziecięcym na Piaskowej Górze tak przedstawia jego główne założenia: – Najważniejszym celem naszego projektu jest przybliżenie kultury Azji i tej części świata. Działania projektowe obejmą: prelekcje, warsztaty, pokazy filmów, wystawy, spotkania, wspomnienia podróżników. Znajdą się tu propozycje skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do udziału w projekcie zostaną zaproszeni eksperci i znawcy tematu, w tym osoby reprezentujące środowiska podróżnicze i naukowe – mówi.

Projekt będzie realizowany przy współpracy naszych partnerów: Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, Fundacji EMU oraz Stowarzyszenia Przyjaciół „Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu”.

Na wszystkich fanów Orientu, a w szczególności Państwa Środka, czekają m.in.:

* CHINY – ŻYCIE CODZIENNE – wystawa fotograficzna.

* AZJA W OBIEKTYWIE – cykl filmów dokumentalnych.

* CHIŃSKI DZIEŃ W BIBLIOTECE – koncert muzyki chińskiej wykonany na tradycyjnych instrumentach, połączony z ceremonią parzenia i picia herbaty.

* WYKŁADY PRACOWNIKÓW ZAKŁADU NARODOWEGO im. OSSOLIŃSKICH we Wrocławiu o powiązaniach pisarzy podróżników ze Wschodem.

* SACRUM I PROFANUM STOLICY TYBETU – prelekcja wraz z pokazem slajdów.

* SKOKI W DAL AZJI – warsztaty integracyjne dla dzieci.

* SPOTKANIE W KLIMATACH HARUKI MURAKAMIEGO dla miłośników kultury japońskiej oraz KONKURS na najlepszą recenzję jego wybranej książki.

* MADE IN CHINA – cykl międzypokoleniowych warsztatów kulturoznawczych.

* KULTURA, NO WŁAŚNIE! KAŻDA Z NICH TO BAŚNIE – warsztaty multimedialne.

* WSIĄŚĆ DO POCIĄGU, NIE BYLE JAKIEGO – warsztaty multimedialne, m.in. „Przystanek Syberia: największa kolej świata”, Przystanek Indie: dotknij niesamowitego”.

* WSZYSTKIE BARWY AZJI – warsztaty ilustratorskie w oparciu o baśnie azjatyckie.

* WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI – warsztaty plastyczne.

* W CHIŃSKIM SALONIE – opowieść o kulisach powstania Salonu Chińskiego w Zamku Książ.

Fot. użyczone (Biblioteka pod Atlantami)

17 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica