Kultura, Polecamy

Klubowe seanse w Apollo

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza w środę, 26 lipca o 18:00 w ramach DKF-u na „Królestwo”, wieńczące słynny cykl dokumentalno-przyrodniczy: „Mikrokosmos”, „Makrokosmos”, „Oceany”. Dzień później, w czwartek, 27 lipca o 13:00 Filmowy Klub Seniora zaprezentuje „Mężczyznę imieniem Ove”. Cena biletu na każdy z filmów to 10 zł.

filmowy_klub_seniora_lipiec

Twórcy „Królestwa” – Jacques Perrin i Jacques Cluzaud – skupili się na zwierzętach lądowych i opowiadają historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Możemy liczyć na zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt i fenomenalne obrazy przyrody. Podziw wzbudzi wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca na świecie najlepiej oddającego charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, nietknięty działalnością człowieka. Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w co drugą środę miesiąca. Filmy prezentowane w nim to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciastku. Wszystkie projekcje poprzedzone będą prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!

Filmowy Klub Seniora poleca tym razem obraz, który otrzymał m.in. Europejską Nagrodę Filmową w kategorii: najlepsza europejska komedia. Akcja filmu „Mężczyzna imieniem Ove” w reżyserii Hannesa Holma toczy się w spokojnym szwedzkim miasteczku. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Śmierć ukochanej żony powoduje, że mężczyzna nie widzi już sensu życia i dnia na dzień coraz mocniej pogrąża się w depresji oraz myślach samobójczych. Jednak nowi sąsiedzi –

małżeństwo z dwojgiem dzieci – sprawią, że to się zmieni… Filmowy Klub Seniora spotyka się w ostatni czwartek każdego miesiąca. Prezentuje wartościowe i artystyczne dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w sposób miły i kreatywny.

Red. ala

Fot. użyczone/materiały organizatorów

25 lipca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica