Kultura

Kochanowski zwycięża na Fanaberiach

Teatr im. Kochanowskiego z Opola zwyciężył w IX Wałbrzyskich Fanaberiach Teatralnych zakończonych w zeszłym tygodniu. Najwięcej głosów publiczności zdobył spektakl „A ja, Hanna”.

„A ja, Hanna” to sztuka oparta na trenach Jana Kochanowskiego w reżyserii Tomasza Hynka i wykonaniu Grażyny Rogowskiej. Widzowie docenili m.in. niesamowitą scenografię oraz grę świateł i multimediów, a także akompaniament rockowych brzmień w wykonaniu muzyków na żywo. Drugie miejsce na festiwalu zajęli „Emigranci” w wykonaniu Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa a trzecie przypadło w udziale „Pani z Birmy” Teatru Polonia z Warszawy.

Zwycięzcy z Opola otrzymają szklaną rzeźbę autorstwa Janusz Robaszewskiego pochodzącą ze zbiorów BWA „Zamek Książ”. Wśród widzów, którzy brali udział w plebiscycie rozlosowano nagrodę w postaci zaproszenia na wszystkie nadchodzące premiery Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, które odbędą się do przyszłego listopada. Najbliższa, zatytułowana „Kamasutra” już 31 grudnia.

Fotogaleria IX Wałbrzyskich Fanaberii Teatralnych znajduje się pod adresem: http://teatr.walbrzych.pl/nowa-galeria/ix-walbrzyskie-fanaberie-teatralne

28 listopada 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica