Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Kolejna obwodnica powstaje dzięki Samorządowi Województwa

Pełną parą toczą się prace związane z budową obwodnicy Dzierżoniowa. Efekty są już widoczne w postaci m.in. konstrukcji wiaduktów, które stanowić będą część przyszłej obwodnicy.

Obwodnica Dzierżoniowa, powstająca w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382, rozpocznie się za skrzyżowaniem z ul. Jana Kilińskiego, dalej prowadzić będzie w kierunku północnym do ul. Świdnickiej. Jeden z odcinków obwodnicy krzyżować się będzie z ulicą Strefową, gdzie powstanie jednopoziomowe skrzyżowanie.
– Obwodnica przetnie linię kolejową relacji Katowice – Legnica. Tam budowany jest pierwszy z wiaduktów. Kolejny powstaje w miejscu przecięcia obwodnicy z rzeką Piławą, oraz jeszcze jeden nad ulicą Brzegową i Nowowiejską. W ciągu obwodnicy powstaną w sumie trzy takie konstrukcje – wyjaśnia Cezary Przybylski, marszałek województwa. Obecnie prowadzone są roboty związane ze zbrojeniem i betonowaniem wszystkich wiaduktów. Trwają również prace ziemne oraz usuwane są kolizje z sieciami gazowymi i energetycznymi.
Budowa obejścia Dzierżoniowa współfinansowana jest z pieniędzy unijnych. Jest elementem Trasy Sudeckiej. Wartość kontraktu obejmującego prace projektowe i roboty budowlane wynosi prawie 30 mln zł. Planowany termin oddania obwodnicy do użytkowania to lipiec 2019 roku.
Fot. użyczone (UMWD)

25 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica