Na sygnale, Polecamy

Kombajnami zniszczyli ulicę

Bez zezwolenia poruszali się pojazdami nienormatywnymi remontowaną al. De Gaulle’a w Wałbrzychu. Zniszczyli infrastrukturę drogową oraz tymczasowe oznakowanie. To efekt dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w ciągu kilku ostatnich dni przy udziale kombajnów oraz ciągnika rolniczego z przyczepą.

Pierwsze zdarzenie z udziałem kombajnu miało miejsce w poprzedni czwartek około godziny 10:30. Jadący z okolic Strzegomia 36-latek nie mieścił się swoim pojazdem na pasie ruchu i z uwagi na brak możliwości wyminięcia się z innymi pojazdami najeżdżał na krawężnik znajdujący się po prawej stronie pasa ruchu, tym samym uszkadzając go na długości kilkuset metrów. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie był pilotowany i nie posiadał stosownego zezwolenia na przejazd pojazdem ponadnormatywnym o szerokości 3,6 m.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce dwa dni później, w sobotę. Tym razem na remontowany odcinek al. De Gaulle’a wjechały poruszające się aż z Pełczyc koło Kobierzyc dwa kombajny o szerokości 3,5 metra oraz ciągnik rolniczy z przyczepą. Również i w tym przypadku doszło do zniszczenia infrastruktury drogowej. Jadący w kolumnie jako pierwszy 29-letni kierujący kombajnem najeżdżał na ustawione na jezdni tablice kierujące U21a oraz na krawężnik, a kolejne pojazdy, którymi kierowali 26- i 50-latek, przejeżdżały po przewróconych już znakach na długości kilkuset metrów i także najeżdżały na krawężnik. Kierujący tak jak w poprzednim przypadku, nie mieli stosownych zezwoleń na przejazd pojazdami nienormatywnymi. Dodatkowo 29-letni mężczyzna nie posiadał uprawnień kat. T.

Za wjazd na drogę pojazdami bez zezwoleń oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowców i przedsiębiorców mogą czekać wysokie kary finansowe. Policjanci sporządzili już dokumentację z obu zdarzeń, która niebawem trafi do sądu.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

1 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica