Kultura, Polecamy

Kończą i dziękują

55. Sezon 2018/19 – 7 Kolorów okazał się dla Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego wielkim sukcesem. Przez ten czas powstało 7 nowych spektakli: „Duchologia Polska”, „Dziki”, „Po nas choćby kosmos”, „Instytut Goethego”, Baba-dziwo”, „Teraz każdy z was jest Rzeczpospolita”, „Czego nie widać”.

Przez miniony już sezon teatr zagrał ponad 200 przedstawień zarówno w Wałbrzychu jak i na licznych wyjazdach w całej Polsce i za granicą. 55. sezon to także wielkie sukcesy w działaniach około-teatralnych. Warto wspomnieć 3. edycję Konkursu im. Jana Dormana – zrealizowany w ramach konkursu spektakl „Dziki” został zagrany aż 33 razy w wałbrzyskich szkołach. Projekt „Z ogniem w głowie. 3. polsko-niemnieckie spotkania z teatrem dla młodzieży i 19. Dni Dramaturgii. Do tego XVI Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne, XVI Dni Młodego Teatru, kolejne odsłony programu TleN – Teatralnych Lekcji (Nie)Obowiązkowych oraz dwa innowacyjne programy edukacyjne: „Obserwatorium. Otwarty Uniwersytet Teatru” oraz „Szort, czyli Szkoła Otwartych Rezydencji Teatralnych”.
Zespół i dyrekcja Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu im. Szaniawskiego dziękuje wszystkim, bez których większość tych działań nie mogłaby się odbyć.
– Dziękujemy widzom. Panie i panowie, to dla was robimy teatr. To wy jesteście motorem napędowym naszych działań. Oceniacie nas, wspieracie, wchodzicie z nami w dialog, zachęcacie do przemyśleń i szukania nowych dróg. Cieszymy się, że z nami byliście i liczymy na waszą obecność i zaangażowanie w następnym, 56. sezonie 2019/2020 w Szaniawskim – mówią w Szaniawskim.
Zespół teatru dziękuje partnerom, na czele z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz mecenasem firmą Ronal Polska. – Pragniemy podziękować również pracownikom i przyjaciołom Szaniawskiego, bez codziennej, wytrwałej pracy 70 osób z załogi teatru, żaden sukces nie mógłby się ziścić. Dziękujemy także twórcom i aktorom za odwagę w podejmowaniu trudnych tematów na naszych scenach, dalekowzroczność i piękne wizje, którymi cieszyć możemy się wszyscy – kończą w wałbrzyskim teatrze.
Red
Fot. użyczone (Bartek Warzecha)

10 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica