Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Konkurs na mistrza jaja rozstrzygnięty

To już 7 edycja konkursu kulinarnego organizowanego w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Tegorocznym „mistrzem jaja” została Daria Sałapatek z Michałkowej, która pokonała konkurencje swoim przepysznym żurkiem. 

W tym roku do konkursu przystąpiło 9 uczestników, którzy zaprezentowali łącznie 18 potraw. Stoły zostały suto zastawione potrawami kojarzącymi się z Wielkanocą – pasztetami, klopsami, pieczeniami, schabem, żurkiem, barszczem białym oraz ciastami.

Trzyosobowa komisja oceniała sposób prezentacji potraw, walory smakowe oraz dekorację stołu. Pierwsze miejsce i tytuł „mistrza jaja” przyznano Darii Sałapatek z Michałkowej za żurek, drugą pozycję zajęła Elżbieta Jarachowska z Glinna za pasztet, a na trzecim miejscu uplasował się Kamil Król z Walimia ze swoim wielkanocnym przekładańcem. Cała trójka otrzymała bony pieniężne o wartości: 450, 350 i 300 zł.

W wielkanocną atmosferę, gości wprowadziły występy artystyczne dzieci i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu oraz Kapeli Góralskiej Janicki. Nie zabrakło także miejscowych rękodzielników, którzy zaprezentowali swoje prace wykonane w klimacie Wielkanocy.

Fot. użyczone (CKiT w Walimiu)

24 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica