Polecamy, Sport

Kozice w Świerkach

Bieg Niepodległości w Świerkach (gm. Nowa Ruda), odbędzie się w tym roku po raz ósmy. Organizatorzy zapraszają zawodniczki i zawodników 11 listopada. Start o godz. 11:00 spod świetlicy wiejskiej w Świerkach. Zapisy oczywiście już działają i wciąż można dołączyć do grona tych, którzy na biegowo i sportowo będą świętować Dzień Niepodległości.

Znów pewnie pojawi się tam czołówka polskich biegaczy górskich – rok temu bieg wygrał Piotr Faron, a wśród kobiet najlepsza była Dominika Wiśniewska – Ulfik. Poza nimi bieg ukończyło prawie 400 osób!
Tempo i styl biegu zwycięzców budzi zazdrość, bo trudną trasę po Wzgórzach Włodzickich przebiegli niczym górskie kozice, a te z kolei są również symbolem corocznych nagród wręczanych najlepszym biegom górskim w Polsce. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach zdążył się już znaleźć na podium tej klasyfikacji, co jest bezdyskusyjnym wyrazem uznania wśród górskiej biegowej braci. Impreza ta śmiało idzie więc w ślady Biegu na Wielką Sowę, który od lat jest najlepszym w Polsce biegiem alpejskim i kolekcję Złotych Kozic ma już sporą.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że coroczna gala i finał Ligi Biegów Górskich odbędą się w tym roku właśnie na terenie Gminy Nowa Ruda. Uroczystą dekorację zawodników i zawodniczek oraz najlepszych w Polsce biegów poprzedzi 1. Półmaraton Górski „Orzeł”. Na to wydarzenie organizatorzy zapraszają 23 listopada do Sokolca.
Wcześniej jednak 8. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach, który zaplanowano 11 listopada. Piękna, widokowa i wymagająca trasa poprowadzona przez Wzgórza Włodzickie gwarantuje wspaniałe widoki i odpowiedni poziom sportowy. 10 km z przewyższeniem 300 m i najwyższym punktem na Górze Włodzickiej to jest właśnie to, co ściąga na tę imprezę coraz więcej biegaczy.
Opłata startowa wciąż wynosi tylko 40 zł i w takiej wysokości obowiązuje do 15 października. Od 16 października do 4 listopada wpisowe wzrośnie do 50 zł, a w dniu biegu zapłacimy 60 zł. Z opłaty startowej zwolnieni są (obok członków UKS Ludwikowice Kłodzkie) mieszkańcy gminy Nowa Ruda i osoby w wieku powyżej 65 lat.
Fot. użyczone (materiały organizatorów)

30 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica