Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Krąg życzliwości oplótł ratusz

– Jesteśmy różni, inni, ale wszyscy piękni i równi pod wspólnym dachem nieba – takie przesłanie popłynęło w zeszły piątek w Świebodzicach podczas II Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia. Utworzono wtedy wyjątkowy, pełen dobrej energii, krąg życzliwości wokół ratusza, a później wszyscy uczestnicy wydarzenia przeszli do Parku Miejskiego, by wspólnie bawić się, poznawać, uczyć wzajemnej tolerancji i szacunku.

Druga edycja wydarzenia, mającego podkreślić, jak ważne jest zrozumienie dla inności i niepełnosprawności, rozpoczęła się o godz. 9:00 mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła. Następnie uczestnicy spotkali się w Rynku, by utworzyć krąg życzliwości. Ratusz został opleciony charakterystyczną, błękitną wstęgą, którą chwycili wszyscy zgromadzeni dając w ten sposób wyraz jedności z osobami niepełnosprawnymi.

Następnie barwny, rozśpiewany pochód „pod wspólnym dachem nieba” – błękitnym kawałkiem płótna, który uczestnicy trzymali nad głowami – udał się ulicami miasta do Parku Miejskiego, gdzie zorganizowano gry i zabawy dla uczestników happeningu. Wystąpił także zaprzyjaźniony Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych.

Organizatorem i pomysłodawcą Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia jest Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach oraz Stowarzyszenie Wypożyczalnia „Centrum”. Patronem honorowym jest burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który wziął udział w kręgu życzliwości i przemarszu tolerancji.

– Dziękując za to wyjątkowe wydarzenie chciałbym podkreślić, że my, w Świebodzicach, dzień tolerancji i zrozumienia mamy tak naprawdę na co dzień. Osoby niepełnosprawne są ważną częścią naszej społeczności, uczestniczą w życiu miasta, są naszymi przyjaciółmi – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

I to są fakty, bo wszystkie organizacje zajmujące się wsparciem i opieką nad osobami z wszelkimi niepełnosprawnościami, uczestniczą aktywnie w życiu miasta: to zarówno uczniowie ZSS i podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, ale także dorośli, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, i wiele innych organizacji.

Fot. użyczone (UM Świebodzice)

28 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica