Krok po kroku realizują swój plan

Gdyby nie czwarta kwarta to goście z Rawicza prawdopodobnie nie przekroczyliby magicznej granicy 50 zdobytych punktów. Koszykarze Rawii osiągnęli ten pułap w momencie gdy już wszystko było rozstrzygnięte. Gracze Górnika Trans.eu dużo wcześniej zapewnili sobie taką przewagę, że o wygraną w meczu mogli być spokojni.

Biało-niebiescy są coraz bliżej realizacji planu, jakim jest zajęcie pierwszego miejsca w tabeli po sezonie zasadniczym. Do końca regularnych rozgrywek pozostało jeszcze 5 kolejek, a najtrudniejsze wydają się dwa najbliższe spotkania. Na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski i u siebie z WKK Wrocław.

Tymczasem sobotnie starcie z Rawią od początku przebiegało po myśli podopiecznych Marcina Radomskiego. Goście mieli tylko piorunujące otwarcie gdy zza linii 6,75 m trafił Kacper Kuta. Później przez długie chwile pozostawali bez zdobyczy. Górnicy z kolei następny fragment wygrali 16:0 i w 6 min prowadzili 16:3. W kolejnych akcjach przyjezdni nieco się podciągnęli, ale i tak po pierwszej ćwiartce tracili do lidera tabeli 12 oczek. Do połowy drugiej odsłony dominowali wałbrzyszanie (27:10), potem jednak dobry okres gry mieli koszykarze z Rawicza, którzy w 18 min przegrywali tylko (29:23). Biało-niebiescy nie pozwolili przeciwnikom na więcej „szaleństw” i opanowali sytuację.

Po przerwie Górnicy zaczęli „odjeżdżać” z wynikiem. Bardzo dobrze w ataku spisywał się Marcin Wróbel (27 pkt), najskuteczniejszy gracz gospodarzy, który jak w transie trafiał rzuty za 3 pkt (7/9 zza linii 6,75 m). Dobrą partię rozgrywał też Damian Durski, który do 19 zdobytych punktów dołożył 10 zbiórek, co dało mu double-double. Najwyższą przewagę wałbrzyszanie osiągnęli na początku czwartej kwarty gdy wygrywali 57:33. Potem trener Górnika dał pograć młodzieży i rywale nieco zmniejszyli straty, ale zwycięstwo miejscowych ani przez chwilę nie było zagrożone.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Rawia Rawag Rawicz 72:57 (19:7, 15:18, 21:8, 17:24)

Górnik Trans.eu: Wróbel 27, Durski 19, Kruszczyński 9, Glapiński 5, Spała5, Krzywdziński 5, Ratajczak 2, Jeziorowski 0, Kaczuga 0, Szymański 0, Kłyż 0.