Aglomeracja Wałbrzyska, Boguszów Gorce, Polecamy

Krokusy posadzone, czyli żyj w trzeźwości

Wyjątkowe wydarzenie odbyło się w Boguszowie-Gorcach, a związane z profilaktyką antyalkoholową. Akcję, zainicjowaną przez Sylwię Dąbrowską przewodniczącą rady miejskiej, zrealizowało Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold” we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W ramach happeningu odbyły się warsztaty z funkcjonariuszami boguszowskiej policji, a na trawniku przed Szybem Witold zasadzono krokusy – kwiaty symbolizujące życie w trzeźwości. W prace ogrodnicze, pod kierunkiem Katarzyny Prokop. architekta zieleni, zaangażowali się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz podstawówek numer 5 i 6. Po krótkim instruktażu w ruch poszły łopatki, szpikulce, a nawet łyżki stołowe i w niespełna godzinę zasadzono 3000 krokusowych cebulek. Pomagali radni, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz policjanci.

Choć na efekty, w postaci ukwieconego trawnika, trzeba będzie poczekać do wiosny, to już dziś można powiedzieć, że akcja była udana zarówno ze względu na doskonałą zabawę jak również zmobilizowanie do wspólnego działania dzieci i dorosłych, a także mieszkańców wszystkich dzielnic Boguszowa-Gorc.

Fot. użyczone (Centrum Witold)

27 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica