Kultura, Polecamy

Królowe pop o miłości i piosenki z tekstem

Art Cafe „Pod Pretekstem” w Wałbrzychu zaprasza w piątek, 8 lutego o godzinie 20:00 na kolejny koncert z cyklu „Damskie Granie” w wykonaniu duetu Lenda/Kozub. Natomiast w sobotę, 9 lutego o 20:00 na koncert Piotra Rejdy z zespołem.

„Damskie Granie” to seria trzech koncertów w hołdzie kobietom ze wspaniałym głosem i osobowością, które na stałe zapisały się w pamięci publiczności i historii muzyki. Podczas pierwszego z nich, który odbył się w kawiarni 11 stycznia, Paulina Lenda-Kozub & Piotr Kozub zaprezentowali twórczość dam polskiej piosenki. Paulina Lenda jest wokalistką, autorką tekstów i muzyki. W projektach solowych bardzo dużo czerpie z akustyki. W 2014 r. ukazała się jej debiutancka, akustyczna płyta „Wolf Girl”. W 2016 r. odbyła się premiera płyty „Intro”, niedziałającego już zespołu, którego brudne rock-grunge’owe brzmienia odbiegały od solowych poczynań Pauliny. Obecnie wokalistka pracuje i skupiła się nad solowym projektem elektronicznym oraz nad zespołem Our House By The Lake, który współtworzy ze swoim mężem Piotrem Kozubem. Gitarzysta muzyczną drogę rozpoczął dzięki tacie, także muzykowi. W swojej muzyce zawiera elementy bluesa, folku oraz muzyki etnicznej. Wraz z bluesowym duetem wydał w roku 2017 płytę „Bright and Brave”. Obecnie całą muzyczną uwagę skupia wokół duetu Our House By The Lake, który współtworzy wraz ze swoją żoną.

Z kolei w sobotę „Pod Pretekstem” będzie gościło kolejny raz Piotra Rejdę. To mieszkaniec Środy Śląskiej. Jest on autorem tekstów i melodii w literackich klimatach, gra na gitarze i śpiewa. 12 stycznia wystąpił z Grzegorzem Dąbrowskim (laureat zeszłorocznego przeglądu Pieśniarzy we Wrocławiu), autorem muzyki i refleksyjnych tekstów, które oprawia w niezliczone kolory gitarowych dźwięków. Czasem odpływają one w stronę ambientowej improwizacji. W styczniu usłyszeliśmy ballady rockowe w klimatach poezji śpiewanej. 9 lutego natomiast zabrzmią piosenki z tekstem. Obok Piotra Rejdy wystąpi Lidia Ulatowska (skrzypce) i Paweł Ulatowski (cajon). Bilet: 20 zł.

Red. ala

Fot. użyczone/Joanna Kostrzewska

7 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica