Aktualności, Polecamy

Książ z dotacją na zieleń wokół Mauzoleum Hochbergów

Zamek pozyskał 150 tys. zł na zagospodarowanie terenu wokół Mauzoleum Hochbergów. Środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i zostaną przeznaczone na drzewa, krzewy i rośliny ozdobne wokół zabytkowej kaplicy grobowej dawnych właścicieli Książa.

Uchwałę w sprawie dofinansowania zarząd WFOŚIGW we Wrocławiu podjął na posiedzeniu, które odbyło się 26 września. Pełna nazwa zadania, na które przyznano 150 tys. zł to „Zagospodarowanie terenu zieleni wokół budynku Mauzoleum Hochbergów na terenie kompleksu zamkowo-parkowego Książ”.
-To już trzeci etap prac związanych z historyczną budowlą jaką jest barokowy pawilon, który w 1883 roku został przekształcony w Mauzoleum Hochbergów. W latach 2014-2016 wyremontowaliśmy wnętrze kaplicy i mieszczącą się pod nią kryptę. Od tego czasu Mauzoleum stało się kolejną atrakcją na terenie książańskiego parku i jest bardzo chętnie odwiedzane nie tylko przez turystów, ale podobnie jak cały park przez wałbrzyszan i mieszkańców. Chcemy, aby ten teren stał się jeszcze piękniejszy – wyjaśnia Anna Żabska, prezes Zamku Książ w Wałbrzychu.
– Warto podkreślić, że teren objęty dofinansowaniem to przestrzeń ogólnodostępna, którą mogą cieszyć się nie tylko turyści zwiedzający Zamek, ale przede wszystkim mieszkańcy Wałbrzycha , dla których Książański Park Krajobrazowy to popularne miejsce wizyt i spacerów. Jako Wojewódzki Fundusz Ochrony i Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pragniemy nie tylko wspierać odtwarzanie historycznych gatunków flory, ale chcemy także przyczyniać się do tworzenia przyjaznej, zielonej przestrzeni dla mieszkańców Wałbrzycha. To zadanie wpisuje się w oba te priorytety – mówi Bogumił Gwoździk, pełnomocnik zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu, kierujący wałbrzyskim oddziałem Funduszu.
Fot. użyczone (Zamek Książ)

2 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica