Lider nie zawiódł

Zakończył się zasadniczy sezon w II lidze siatkarzy. W ostatniej kolejce MKS Aqua-Zdrój pokonał na własnym parkiecie zespół z Milicza. Wałbrzyszanie już wcześniej zapewnili sobie pozycję lidera. Przed nimi walka w play-off.

Za dwa tygodnie w I rundzie tej fazy rozgrywek podopieczni Janusza Bułkowskiego zmierzą się dwukrotnie u siebie z Juve Wakmet Głuchołazy.

Tymczasem w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego siatkarze spod Chełmca wygrali w hali przy ul. Ratuszowej z ekipą z Milicza. W premierowym secie po wyrównanym początku (6:6) gospodarze zbudowali bezpieczną przewagę (18:12), którą utrzymali do ostatniej wymiany w tej partii. Druga partia również rozpoczęła się po myśli miejscowych, którzy wygrywali 9:5. W środkowej części seta zespół z Milicza zbliżył się na jeden punkt (14:13), ale na więcej nie pozwolili gracze Aqua-Zdroju. Dzięki dobrej zagrywce i skutecznym atakom wałbrzyszanie odskoczyli na 20:17 i pewnie zwyciężyli do 21.

Gdy wydawało się, że kolejne starcie w Wałbrzychu zakończy się triumfem chłopców trenera Bułkowskiego „do zera”, rywale nie zamierzali składać broni i w trzeciej odsłonie podjęli walkę. Na tyle skuteczną, że po bardzo wyrównanym secie w jego końcówce siatkarze z Milicza wyszli na prowadzenie 21:19, którego nie oddali do ostatniej wymiany, wygrywając tę część potyczki do 21. Podrażnieni gospodarze musieli włożyć więcej wysiłku, by pokonać przeciwników. Do stanu 11:11 w czwartym secie grano punkt za punkt. Później przewagę zaczęli zyskiwać gracze Aqua-Zdroju, którzy odskoczyli na 18:14, a za chwilę było 21:17. Końcówkę gospodarze rozegrali już spokojnie i zasłużenie triumfowali do 19. MVP meczu został Radosław Nowak.

MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – MUKS Ziemia Milicka Milicz 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:19)

MKS Aqua-Zdrój: Nowak, Kulik, Dereń, Szczygielski, Szablewski, Zieliński, Szydłowski (libero).