Liga skończona

Skromną wygraną zakończyły tegoroczne rozgrywki w Ekstralidze kobiet piłkarki z Wałbrzycha. AZS PWSZ pokonał na własnym boisku 1:0 GKS Katowice. Gola dającego naszemu zespołowi komplet punktów zdobyła Klaudia Fabova.

Słowaczka znów uratowała zwycięstwo akademiczkom spod Chełmca. Tydzień temu strzeliła gola w samej końcówce potyczki w Łodzi. Tym razem trafiła do siatki nieco wcześniej, ale to jej bramka była jedyna i zdecydował o wyniku.

W pierwszej połowie z boiska wiało nudą. GKS nie przyjechał wyłącznie się bronić i od czasu do czasu katowiczanki przejmowały inicjatywę, stąd po pierwszych 45 minutach można śmiało stwierdzić, że mecz był wyrównany. Choć bez klarownych okazji podbramkowych, dlatego obyło się bez większych emocji.

Po zmianie stron było ciekawiej, głównie za sprawą podopiecznych Kamila Jasińskiego, które od początku drugiej połowy śmielej ruszyły do ataku. Ich ofensywa długo nie przynosiła efektu, choć okazje były do zmiany wyniku. Dopiero gdy nadeszła 70 min piłkarki z Wałbrzycha mogły okazać wielką radość. Odważną szarżą popisała się Anna Zając, która wpadła z piłką w pole karne rywalek i odegrała do lepiej ustawionej Klaudii Fabovej. Słowaczka nie miała kłopotu ze skierowaniem futbolówki do siatki i AZS PWSZ objął prowadzenie. Nasz panie szybko chciały pójść za ciosem, ale nie zdołały podwyższyć prowadzenia. Tymczasem przyjezdne w ostatnich minutach mogły przynajmniej dwukrotnie doprowadzić do remisu. Znakomicie między słupkami spisała się jednak Jagoda Sapora i to jej koleżanki powinny podziękować, że skończyło się wyłącznie na strachu.

Ostatecznie podopieczne Kamila Jasińskiego dowiozły skromne prowadzenie do ostatniego  gwizdka, kończąc w ten sposób rozgrywki ligowe w tym roku. Przed naszą drużyną jeszcze tylko potyczka w Pucharze Polski i zasłużony, zimowy odpoczynek.

AZS PWSZ Wałbrzych – GKS Katowice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Fabova (70)

AZS PWSZ: Sapor – Kędzierska, Ostrowska, Zawadzka, Szewczuk, Zając, Rozmus, Dereń, Rapacka (90+1 Kuciewicz), Miłek (90+3 Głowacka), Fabova (89 Głąb).