Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Lodospady jak magnes

W miniony weekend członkowie Klubu Górskiego z Wrocławia zdobywali głuszyckie lodospady, które dzięki sprzyjającej aurze pojawiły się na skalnych ścianach byłego kamieniołomu melafiru.

Klub Górski im. Tomka Nowaka AWF Wrocław łączy miłośników górskich przygód z całego Wrocławia, Dolnego Śląska i nie tylko. Jego członkowie nie zawsze są studentami Akademii Wychowania Fizycznego, zazwyczaj są to ludzie z różnych wrocławskich uczelni, których połączyła górska pasja.

– Ubiegłotygodniowy wyjazd szkoleniowy do Głuszycy nie jest jednorazowym wypadem, którego celem była wspinaczka sportowa na lodospadach. Od kilku miesięcy w naszym klubie trwa cykl szkoleń dla nowych członków chcących dopiero spróbować swojej górskiej przygody. Cykl ten nazywa się Kursem Alpejskim i stanowi wprowadzenie do bezpiecznego poruszania się po górach typu alpejskiego na szczyty położone powyżej 4000 m n.p.m. Prowadzą go nasi starsi koledzy, absolwenci AWF, instruktorzy i przewodnicy, którzy swą górską wiedzę i doświadczenie nabyli podczas licznych szkoleń i długoletniej górskiej aktywności. Szkolenie ma na celu poprawę bezpieczeństwa w górach wysokich. Warto dodać,  że robią to czysto charytatywnie, z pasji do gór – wyjaśnia Małgorzata Kudła, jedna z uczestniczek wyjazdu.

Olimp jest klubem, którego członkowie nie raz zdobyli Koronę Europy (najwyższe szczyty każdego z państw europejskich), byli również w innych zakątkach świata, logo klubu pojawiało się nie tylko na szczytach polskich gór. Członkowie klubu wspinali się w Alpach na Kaukazie, Uralu, w górach Skandynawii, półwyspu Bałkańskiego oraz Iberyjskiego, na Islandii, w Pamirze, Tienchanie, Himalajach Zachodnich, Himalajach Nepalu, w górach Afryki i Australii.

– Łączy nas pasja, chęć odkrycia tego, co nie zostało jeszcze zdobyte i przyjaźń, ponieważ nie jesteśmy jedynie grupą znajomych, można powiedzieć, że jesteśmy rodziną. Stąd też pomysł na szkolenie,  ponieważ każdy z nas chce ze swoich wypraw wracać cało i zdrowo – dodają zgodnie członkowie klubu.

Fot. użyczone (Klub Górski Olimp)

8 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica