Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

„Ludzie z klisz” obejrzą na Wyspach Brytyjskich

To wielki sukces i zarazem ogromna promocja dla Walimia i jego okolic. Film dokumentalny opowiadający o odnalezionych po latach w miejscowości w Górach Sowich kliszach z fotografiami, na których uwiecznioną codzienne życie ówczesnych mieszkańców Walimia zostanie pokazany zagranicą. Konkretnie na University of South Wales.

Autorem zdjęć z klisz wykonanych w latach 1947-1959 jest Filip Rozbicki, nieżyjący już organista, a zarazem jeden z pierwszych polskich osadników w Walimiu. Na około 800 fotografiach utrwalił on codzienne życie mieszkańców tej miejscowości oraz okolicznych wsi.

Bohaterem dokumentu wyprodukowanego przez „Fakty po południu” TVN24, oprócz tytułowych ludzi sfotografowanych przez Filipa Rozbickiego, jest pochodzący z Walimia miłośnik historii Łukasz Kazek. Autorem zdjęć jest Artur Głupczyk, a reżyserem Mateusz Kudła.

Film „Ludzie z klisz” już 21 lutego z inicjatywy Kamila Jantosa, zostanie wyświetlony na University of South Wales.

Przypomnijmy, że w marcu zeszłego roku obraz zdobył nagrodę Gold Plaque na 53. Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Chicago. Natomiast we wrześniu – główną nagrodę Złotego Delfina na festiwalu produkcji filmowych Corporate Media & TV Awards w Cannes.

Fot. użyczone (UG Walim)

7 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica