Aktualności, Polecamy

„Ludzie z klisz” znów nagrodzeni

Ponownie jest głośno o Walimiu, małej miejscowości pod Wałbrzychem. Wszystko z powodu filmu dokumentalnego „Ludzie z klisz”. Obraz w reżyserii Mateusza Kudły wyróżniono we Francji w ramach 8. Cannes Corporate Media & TV Awards.

ludzie_z_klisz

We wrześniu podczas uroczystej ceremonii okaże się dokładnie jaką nagrodę otrzyma film wyprodukowany przez TVN. Być może będzie to złoty delfin?

Obraz przedstawia historię odnalezienia 120 klisz fotograficznych na strychu jednej z kamienic w Walimiu. W starych walizkach odnaleziono pudełko z prawdziwym skarbem. Znajdowały się w nim klisze dokumentujące powojenne życie mieszkańców miejscowości. Autorem zdjęć okazał się nieżyjący już powojenny osadnik, mieszkaniec Walimia Filip Rozbicki, który był kościelnym organistą. Klisze postanowił natomiast zeskanować pasjonat historii Dolnego Śląska, Łukasz Kazek. Łącznie udało się „odtworzyć” blisko 800 czarno-białych zdjęć, które zainspirowały filmowców i posłużyły im do zrobienia filmu dokumentalnego „Ludzie z klisz”, którego reżyserem był Mateusz Kudła.

Przypomnijmy, że przed kilkoma miesiącami obraz wyprodukowany przez TVN zdobył  nagrodę Gold Plaque na 53. Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Chicago.

Fot. użyczone (UG Walim)

26 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica