Aktualności, Polecamy

Majewski kręci w Książu

Znany polski reżyser Lech Majewski, znowu kręci film w Zamku Książ w Wałbrzychu. W jego najnowszej produkcji „Brigitte Bardot cudowna” zobaczymy kadry, które powstawały m.in. na Tarasie Zachodnim. W filmie zgra czołówka polskich aktorów m.in. Magdalena Różdżka, Andrzej Grabowski czy znani z serialu „Ranczo” Bogdan Kalus i Tomasz Sapryk.

Lech Majewski urodził się w Katowicach. Zdjęcia do jego filmów bardzo często powstają na rodzinnym Śląsku. Tak było m.in. w przypadku tak znanych produkcji  jak: „Młyn i krzyż”, „Angelus” czy „Dolina Bogów”. Ten ostatni z 2016 roku, w którym wystąpili hollywoodzcy gwiazdorzy John Malkovich i Josh Hartnett również kręcony były w Zamku Książ w Wałbrzychu.

Zdjęcia do „Brigitte Bardot cudowna” oprócz Wałbrzycha kręcone będą także w dawnym pałacu Magnisów w Bożkowie, a także w Katowicach, Zabrzu oraz w Sosnowcu. Film jest adaptacją powieści samego Lecha Majewskiego, która powstała kiedy przebywał na emigracji. Reżyser zapowiada, że produkcja potrwa minimum dwa lata. To historia oparta na motywach podróży Telemacha w poszukiwaniu ojca, podobnie jak i u Homera pełna spotkań z postaciami mistycznymi, znajdując analogie w mitologii współczesnej kultury masowej i politycznej. Jest połowa XX wieku w Polsce Ludowej. Główny bohater, Adam, mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama bronił Brytanii jako pilot w II wojnie światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo czy pozostał w Anglii, czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny.

Film Lecha Majewskiego jest już drugą produkcją filmową powstającą w tym roku w Zamku Książ w Wałbrzychu. W pierwszych miesiącach 2018 r., pracował w zamku jeden z najbardziej znanych twórców młodego pokolenia Borys Lankosz, który reżyserował adaptację „wałbrzyskiej” powieści Joanny Bator, „Ciemno, prawie noc”.

Fot. użyczone (Zamek Książ)

6 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica