Kultura, Polecamy

Malarska lekcja patriotyzmu

Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji „Pieśń ujdzie cało. Polskie pieśni patriotyczne”, który odbędzie się w dniu 29 października 2018 r. (poniedziałek) o godz. 18.00, w galerii przy ul. Słowackiego 26 w Wałbrzychu.

Ekspozycja, która będzie czynna do 29 listopada 2018 r., ma na celu przypomnienie i popularyzację najbardziej znanych pieśni patriotycznych z różnych okresów dziejowych, które z pokolenia na pokolenie podsycały pragnienie wolności, podtrzymywały więzi narodowe, budziły uczucia patriotyczne, a także piosenek żołnierskich, śpiewanych na co dzień dla urozmaicenia obozowego, okopowego czy też partyzanckiego życia. Wystawa, niezależnie od walorów artystycznych, stanowi ważny przyczynek do nauczania historii Polski oraz malarską lekcję patriotyzmu. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 120 ilustracji do polskich pieśni patriotycznych z różnych okresów dziejowych, począwszy od „Bogurodzicy” aż po rok 1989.

Więcej o wystawie w najnowszym Tygodniku Wałbrzyskim.

Red (ala)

Fot. użyczone/WGS BWA

 

29 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica