Kultura, Polecamy

Malarz z Delft w muzeum

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu zaprasza na ostatni przed wakacjami seans z cyklu „Muzealne Wieczory Filmowe”. W środę, 26 czerwca o 16:30 przeniesiemy się do XVII-wiecznych Niderlandów za sprawą „Dziewczyny z perłą” w reżyserii Petera Webbera i wejdziemy do świata Jana Vermeera.

Artysta (w tej roli Colin Firth) związany z Delft, stolicą holenderskiego fajansu i porcelany, zatrudnia nową służącą Griet (Scarlett Johansson). Dziewczyna staje się obiektem fascynacji artysty, co wprawia ją w zakłopotanie, ponieważ Vermeer jest znaną postacią w mieście, a ona prostą służącą. Vermeerowi nie przeszkadza widmo skandalu obyczajowego i gniew jego zazdrosnej żony. Dziewczyna potajemnie zostaje modelką malarza. Efektem spotkań z artystą jest powstanie dzieła światowej sławy „Dziewczyny z perłą”. Film Petera Webbera przykuwa uwagę nie tylko ciekawą historią i gwiazdami światowego kina. Przepiękne pejzaże, dopracowana scenografia i znakomita muzyka przenoszą widza do niepowtarzalnego świata, w którym rozkwitało malarstwo holenderskie. Każdy kadr jest dziełem sztuki, idealnie nawiązującym do obrazów, które znamy. Wprawne oko wychwyci detale, które jednoznacznie kojarzą się z malarstwem Jana Vermeera van Delft. „Dziewczyną z perłą” uzyskała 3 nominacje do Oscara (za najlepsze zdjęcia, scenografię i kostiumy), a także 2 nominacje do Złotego Globu. Organizatorzy zachęcają po seansie do dyskusji, którą będzie moderował Marek Kwaśny. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, dlatego proszę zapisywać się pod numerem telefonu 74 664 60 30 lub 74 664 60 31.
Red. (ala)
Fot. użyczone/materiały prasowe

26 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica