Aktualności, Polecamy

Małe figurki dla wielkiej promocji

W Wałbrzychu pojawiły się niewielkie rzeźby górników, które zostały wykonane w Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni. To miniaturowe postury z atrybutami, które nierzadko ściśle wiążą się z wybranym miejscem. Wybrano lokalizacje historycznie ważne, dziś będące atrakcjami turystycznymi, najważniejszymi instytucjami w mieście, które warto znać i odwiedzić.

gwarki_figurki

Zapraszamy wszystkich – zarówno mieszkańców jak i turystów – do odkrywania miasta górniczą trasą. Szukajmy rzeźb, odkrywajmy historie i przede Wałbrzych. Mali gwarkowie pojawili się m.in. przy Centrum Nauki i Sztuki, a także w ratuszu. Gdzie jeszcze można ich spotkać. Spróbujcie ich odnaleźć. Na razie w mieście rozsianych jest łącznie 9 porcelanowych gwarków. To dopiero początek górniczej, artystycznej mapy. W październiku pojawią się kolejne postaci – prawdopodobnie 5 nowych porcelanowych rzeźb.

Razem ze Starą Kopalnią polecam stroną internetową Centrum oraz media społecznościowe, gdzie pod hasztagiem #gWArki znajdziecie wszystkie historie naszych gwarków.

Fot. użyczone (Stara Kopalnia)

 

8 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica